Noletova osveta!

Prvi teniser sveta uspostavlja red na ovom Vimbldonu punom iznenađenja. Novak Đoković plasirao se u svoje 13. Gren Slem polufinale u nizu pobedom nad češkim teniserom Tomašom Berdihom. Nole je trijumfovao u 3 seta, 7-6(5) 6-4 6-3.

Srpski teniser se tako revanširao Čehu za poraz 2010. u polufinalu Vimbldona. Taj poraz je ujedno bio i poslednji put da je Novaka na Gren Slemu pobedio neko ko ne pripada ”velikoj četvorci”, jer je nakon toga gubio samo od Nadala (USO10, RG12), Federera (RG11, WB12) i Marija (USO12).

Berdih i Đoković igrali su 15 puta, a Nole je trijumfovao 13. Poslednji meč dobio je Berdih, nakon neverovatnog preokreta u Rimu ove godine.

Novak Đoković Vimbldon 2013Tok meča:

Meč je trajao dva časa i 15 minuta i bio je mnogo teži nego što konačni rezultat pokazuje. Novak je na 4:5 u taj brejku bio u vrlo nezgodnoj situaciji, ali je odservirao rizično drugi servis i to mu se isplatilo.

Na 5:5 je Berdih stegnuti bekhend poslao u mrežu, a u narednom poenu pogrešio je forhendom, iako se stekao utisak da je ’momentum’ na njegovoj strani posle brojnih šansi koje je Novak propustio u prvom setu.

Đoković je u drugom setu zaostajao dva brejka (0:3) i bio je u maloj krizi. Međutim, Berdih ga je slabijim gemom vratio u život, a onda se i Novak trgao, zaigrao agresivnije i do kraja hudinijevski preokrenuo rezultat, uz promašeni zicer Čeha na set lopti.

Treći set bio je formalnost, Novak je napravio brejk i rutinski ga je sačuvao do kraja.

Izvor:B92

Sledeći protivnik srpskom teniseru biće Argentinac Huan Martin Del Potro, koji je takođe sproveo svoju osvetu nad Špancem Davidom Fererom. On je u 3 seta dobio finalistu Rolan Garosa, od koga je izgubio prošle godine na Vimbldonu. Ovo je Argentincu prvo polufinale od povratka na teren nakon povrede 2010. godine.

Novaku sada sledi još jedan težak zadatak, ali i još jedna osveta. Del Potro ga je pobedio na vimbldonskim terenima prošle godine u okviru Olimpijskog turnira. Đoković vodi 8-3 protiv Del Potra, ali je i on, kao i Has i Berdih, dobio poslednji meč protiv Novaka (Indijan Vels). Tako će Nole, nakon Hasa i Berdiha, treći put za redom ući u meč kao ”osvetnik”. A s obzirom da do sada ni jedan set nije izgubio na turniru, možda je i dobro što je tako.