Nole preko Vavrinke do finala, protiv Nadala za titulu

Novak Đoković je savladao Stanislasa Vavrinku nakon preokreta u polufinalu US Open-a, izašavši kao pobednik u meču koji je trajao četiri sata i devet minuta, 2-6, 7-6(4), 3-6, 6-3, 6-4.

Novak DjokovićNakon uvodnog gema za Novaka, Vavrinka je stigao do dvostrukog brejka i 4-1. Iako je Novak vratio jedan brejk, odmah je još jednom izgubio servis i Vavrinka je odservirao za set. Kratke lopte, ogroman broj neiznuđenih grešaka i često širenje ruku ka svom boksu, uz konstantno dobru igru Švajcarca obeležili su ovu deonicu, i to se preslikalo na pola drugog seta. Vvarinka je stigao do brejka, Novak ga nekako vratio i uveo set u taj brejk. Sedmi poen je imao čak 27 razmena, a forhend vinerom Novak je došao do izjednačenja. Već do tada je meč trajao 103 minuta.

Svoj momentum Novak je preneo na start trećeg seta, ali nije iskoristio brejk priliku, pa se do osmog gema rutinski igralo na servis igrača. Tada Novak pravi četiri brze greške i Vavrinka stiže do brejka, a zatim i uspeva da odservira za set, jer je na 30 oba Novak poslao drop šot u mrežu, nakon razmene od 35 udaraca! U četvrtom setu Nole stiže do brejka, a sve kulminira opomenom Vavrinki zbog razbijanja reketa. Na 4-1 za Novaka, Švajcarac je uzeo medicinski tajm aut, ali ni to nije pomoglo i Nole je meč uveo u peti set.

Na startu petog seta viđena je epska borba u gemu koji je trajao 21 minut! Nakon 12 izjednačenja i pet brejk lopti za Novaka, Vavrinka je okončao gem u svoju korist i poveo 2-1. U narednom servis gemu nije odoleo i Novak je stigao do brejka, a as udarcem je završio meč i plasirao se u peto finale US Open-a, a četrto uzastopno. Plasmanom u finale, obezbedio je ostanak na prvom mestu ATP liste.

Novak će igrati dvanaesto Gren Slem finale, a do sada ima šest pehara.

Rafael Nadal je u tri seta savladao Rišara Gaskea 6-4, 7-6(1), 6-2, nakon 141  minuta igre. Jedino kada je Gaske uspeo da pripreti bilo je u drugom setu, ali je Francuz napravio duplu grešku na startu i kraju taj brejka. Gaske je napravio duplu servis grešku i na meč lopti, pa se Nadal plasirao u 18. Gren Slem finale.

Nadal i Đoković će igrati 37.put u karijeri, a Nadal ima 21 pobedu, uključujući i poslednji meč u Montrealu, kada je dobio Novaka u taj brejku trećeg seta.