Nole počistio Congu za četvrtfinale

Mnogo lakše nego što se očekivalo Novak Đoković savladao je Francuza Žoa-Vlifrida Congu u 4. kolu Rolan Garosa. Srpski teniser je slavio sa 6-1, 6-4, 6-1 za jedan sat i 29 minuta igre. Njegova naredni protivnik biće Miloš Raonić koji je sa 3-0 pobedio Španca Granoljersa.

novak-djokovicFrancuski as veoma loše je ušao u meč, puno je grešio, a Novak je to iskoristio pa je za svega osam minuta poveo sa ubedljivih 3-0. Đoković se tu nije zaustavio, napravio je još jedan brejk i poveo sa 5-0. Francuz uspeva da osvoji prvi gem u meču, ali je naš teniser već u sledećem okončao prvi set sa ubedljivih 6-1.

Malo bolji početak za Congu bio je u drugom setu, ali je naš teniser opet prvi stigao do brejka. Conga je uspeo sredinom seta da se stabilizuje, vratio je jedan brejk kod 5-2 i došao do 5-4. Tada je Đoković drugi put servirao za set i učinio je to veoma lako, sa nulom.

Conga je i u trećem setu nastavio da greši, a Novak da duboko riternira. To je rezultiralo ponovo ranim brejkom, pa je posle 15-ak minuta stajalo 4-0 u korist svetskog broja dva. Do kraja meča Francuz je uzeo jedan gem, a Novak je ovaj set osvojio za 25 minuta rezultatom 6-1 i izborio novo četvrtfinale na Otvorenom prvenstvu Francuske