Nole na Marija u Majamiju /VIDEO/

Solidnom pobedom nad Tomijem Robredom, Novak Đoković prekinuo je mini pauzu u Majamiju (zbog predaje Majera preskočio meč treće runde ) i ušao u četvrtfinale drugog Mastersa sezone. Do pobede 6-3, 7-5 došao je nakon nešto ispod sat i po tenisa.

Novak DjokovicJedan brejk bio je dovoljan Srbinu da uvodni set reši u svoju korist, sigurnom igrom bio je uvek korak ispred Španca, koji je previše grešio.

U drugom gemu drugog seta pri rezultatu 40:40 na servis Robreda linijski sudija je pogrešio posle udarca Španca dosudivši aut, glavni ga je ispravio, a Novak je izbacio lopticu u aut. Glavni sudija odlučio je da se poen ponovi što je išlo u korist srpskog tenisera, Robredo je počeo da se buni, a nakon što se smirio, Novak je odlučio da mu prepusti poen i dobio je ovacije za taj potez.

Lomio je Novak Robreda u drugom setu, ali je prva opasnost za servera viđena u osmom gemu, kada je na Novakov servis Robredo imao 00-30, ali se Đoković izvukao, a onda brejkom posle dobrih riterna u jedanaestom gemu, u narednom odservirao za pobedu.

Veoma solidna pobeda, dobro sam odradio meč i servirao, naterao sam Tomija da igra dodatne udarce u važnim trenucima i sve u svemu sam zadovoljan današnjim duelom.

Protivnik će mu biti Endi Mari. Britanac je, uprkos medicinskom tajm autu zbog bolova u kuku, prelako savladao Congu, 6-4, 6-1. Mari je napravio četiri brejka, nije dao nijednu brejk loptu i za samo 74 minuta je stigao do pobede.

U dvadeseti duel, Novak ulazi sa 11-8 u pobedama, ali je poslednji meč, u Vimbldonskom finalu, pripao Mariju.

Najbolje poene meča Đoković – Robredo pogledajte OVDE.