Ništa od klasika!

208880351052252864a1c6a942029291_size3Rodžer Federer, kao da se kolo pre očekivanog četvrtfinala sa Nadalom, uplašio snage svog večitog rivala, pa je odigrao anemičan i loš meč protiv Tomija Robreda, što je za posledicu imalo poraz u tri seta!

Robredo je bio sigurniji teniser, koji je koristio svoje šanse, manje je grešio i naravno, zasluženo je pobedio sa 7-6(3) 6-2 6-4. U prvom setu, Španac je mogao ranije da završi posao, ali nije uspeo da iskoristi servis za set, na 5-4. To je ispravio u tajbrejku, a u ostala dva seta, po jedan brejk mu je bio dovoljan za pobedu.

Zanimljivo je da Federer nije iskoristio po šest brejk lopti u drugom i trećem setu, a da je ovo prvi put posle deset godina, da je na US openu poražen pre četvrtfinala!

Kako je igrao Federer, a s obzirom na igru i snagu Nadala ove godine na betonu, za Švajcarca je možda bolje što do četvrtfinala sa Rafom njej došlo! U stvari postravlja se pitanje, da li iko može da zaustavi zahuktalog Majorčanina.

Možda eventualno Novak ili Endi u finalu, a malo je verovatno da će to poći za rukom Robredu u narednom kolu. To svakako nije uspeo Kolšrajber i pored činjenice da je osvojio prvi set. Jednostavno, Nadal je bio toliko siguran na svoj servis, dozvolivši samo jednu brejk loptu, da je njegov protivnik stalno bio pod pritiskom. Na kraju je sve više popuštao, što i rezultat govori, 6-7 6-4 6-3 6-1.

Nadal očigledno igra veoma agresivno, puca od snage i samopouzdanja, pa ako neki psihološki momenti ne umešaju svoje prste, možemo očekivati spektakularno finale, ko god da bude sa druge  strane mreže.

Da to finale spreče, pokušaće posle Robreda ili Ferer ili Gaske. Ferer je pobedio Tipsarevića, dok je Gaske u jednom iscrpljujućem meču od pet setova, koji je trajao 4 sata i 40 minuta, savladao Miloša Raonića sa 6-7 7-6 2-6 7-6 7-5.

Raonić je imao 39 asova i meč loptu u taj brejku četvrtog seta, ali to mu nije bilo dovoljno za pobedu! Izgubio je taj brejk sa 11-9 a onda je i psihološka prednost prešla  na stranu Francuza, koji je tako stigao do svog prvog četvrtfinala USO i drugog na GS turnirima u karijeri. Prvi put mu je to pošlo za rukom na Vimbldonu 2007. godine kada je igrao u polufinalu i izgubio od Federera.

Danas će se znati i ostali četvrtfinalisti, ako vreme dozvoli, jer je kiša juče pomerila i odložila neke mečeve a među njima i onaj između Ane i Azarenke. One će danas kao prve na teren da odluče poslednju četvrtfinalistkinju u ženskom delu turnira.

Juče je to pošlo za rukom Danieli Hantuhovoj, koja je u tri seta bila bolja od Alison Riske, Roberti Vinči koja je u dva seta savladala zemljakinju i senzaciju turnira Kamilu Đorđi, te zahuktaloj Flaviji Peneti, kojoj ni Simona Halep nije uspela da pruži ozbiljniji otpor.