Ništa novo – 8. Rolan Garos za Nadala

Rafael Nadal je ušao u istoriju. Postao je prvi teniser koji je osvojio osam trofeja na jednom Gren slem takmičenju. Nadal je trijumfovao maksimalnim rezultatom 3:0 (6:3, 6:2, 6:3) posle dva sata i 18 minuta igre. “Kralj šljake”  osvojio je osmi “Kup musketara”, samo je napravio pauzu 2009. godine kada ga je eliminisao Robin Soderling.

Poštovanje Fereru, ali je Nadal pravo finale odigrao u petak protiv Novaka Đokovića. Pošto je eliminisao prvog tenisera sveta i glavnog konkurenta “kralj šljake” više nije imao pravog takmaca.

168100959951b4acf44990c396577503_size3Ferer je dobio uvodni gem u meču, ali je Nadal iskoristio prve greške sunarodnika, napravio brejk i poveo sa 2:1. Uzvratio je odmah Ferer ribrejkom i vratio meč na početak pre nego što se Nadal razigrao. Sedmostruki šampion Rolan Garosa je do nove prilike da profitira na sevis rivala došao u sedmom gemu. Ferer je spasio dve brejk lpte, ali Nadal je napravio sebi još jednu priliku koju je iskoristio. Ovaj momenat je prelomio meč. Iako je stariji Španac imao šansu da uzvrati u osmom gemu Nadal je ponovo na servis protivnika osvojio gem, a ujedno i set.

U drugom delu igre, samo na jednom servisu, kada je servirao Nadal, nije bilo prilika za brejk. I u durgom setu je Ferer uspeo da uze Nadalu servis, ali nije mogao više da uradi od dva osvojena gema. Nadal je brzo poveo sa 5:1, pošto je teniser iz Valensije propustio svoje šanse u prvom i petom gemu. Prethodno je, posle 4:1 za Rafu, na nekoliko minuta prekinut meč zbog manjeg broja navijača, a potom i jednog huligana koji je uleto na teren sa bakljom. Posle ovog incidenta Nadal je loše servirao, pa je njegov rival smanjio na 5:2 , ali je usledio ribrejk “kralja šljake” za 6:2 u drugom setu i 2:0 u meču.

Nadal je na početku trećeg seta poveo sa 2:0, međutim Ferer je uspeo da se konsoliduje i po ko zna koji put se vrati u meč sa dva uzastopna gema. Nadal je nailazio na jak otpor protivnika sve do osmog gema kada je novim brejkom najavio osvajanje osme titule u Parizu i 12. Gren slema u karijeri.