Nišikori trijumfovao u Memfisu

Kei Nishikori, Feliciano LopezJapanski teniser Kei Nišikori osvojio je treću titulu u karijeri pošto je u finalu ATP turnira u Memfisu  savladao Španca Felisijana Lopesa sa 6-2, 6-3.

Dvadesettrogodišnji Japanac prvu titulu osvojio je u Delrej Biču 2008. godine. Na sledeću je čekao pune četiri godine, kada je bio najbolji u Tokiju, a samo četiri meseca kasnije, u Memfisu, stigao je i do treće titule, posle samo 67 minuta igre. I tokio i Memfis spadaju u turnire druge kategorije (ATP500) i donose pobedniki 500 ATP poena.

Nišikori, bez sumnje, očekuje puno od ove sezone pošto je od početka godine odigrao 13 mečeva, a dobio 11. Igrao je polufinale Brizbejna i četvrto kolo Otvorenog prvenstva Australije.
Ovim uspesima Japanac je obezbedio povratak an 16 mesto ATP liste, za jedno manje od njegovog najboljeg plasmana karijere, koji je dostigao prošle godine.