Nišikori šokirao Federera

kei_nishikori_def_melzer_madrid_6may2013-05Japanski teniser Kei Nišikori pobedio je Rodžera Federera sa 6:4, 1:6, 6:2 u trećem kolu turnira u Madridu.

Posle eliminacije Novaka Đokovića, to je najveće iznenađenje na turniru, pošto je Švajcarac bio branilac titule.

Nišikori je odigrao sjajan meč, ali mu je i Federer pomogao brojnim greškama – Rodžer se naročito mučio sa tajmingom i često je lopticu zahvatao ramom.

Nišikori ima izvrsnu priliku da uđe u polufinale i izjednači svoj najbolji rezultat na turnirima iz Masters serije, pošto je u Šangaju pre dve godine stigao do polufinala i izgubio od Endija Marija.

Pre i posle toga, Nišikori nije igrao u četvrtfinalu, a sada će mu protivnik biti Pablo Anduhar iz Španije.

Rafael Nadal plasirao se u četvrfinale ATP mastersa u Madridu pobedom nad Mihailom Južnim rezultatom 6:2, 6:3.

Španac je sjajno otvorio meč i već u trećem gemu došao do brejka. Peti teniser sveta lako je održavao stečenu prednost, da bi u sedmom gemu došao do duplog brejka, a potom i seta (6:2).

Drugi set počeo je isto kao i prvi, ranim brejkom Nadala. Južni je uspeo da se vrati na 3:3 i činilo se da je ’momentum’ na njegovoj strani. U tom periodu odigrao je nekoliko odličnih udaraca, ali se posle izjednačenja njegova igra potpuno raspala.

Nadal je osvojio sve gemove do kraja i došao do novog četvrtfinala u Madridu. Nije Španac blistao, imao je 10 vinera i 18 neiznuđenih grešaka, ali je ruski teniser napravio čak 30 grešaka što protiv Nadala ne bi bilo dovoljno ni mnogo kvalitetnijem igraču.

Pre njega, plasman u narednu rundu ostvarili su Pablo Anduhar kome je Himeno-Traver predao pri rezultatu 5:5 u prvom setu, kao i Tomaš Berdih koji je savladao Kevina Andersona sa 7:6 (5), 7:5.

Stanislas Vavrinka zaustavio je zaljubljenog Dimitrova u trećem kolu, savladavši ga sa 2:1(3:6, 6:4, 6:1).

Bugarin je prvi set igrao kao u transu, opet je pogađao sve, ali se Vavrinka konsolidovao i uspeo da stigne do preokreta. U drugom setu mu je bio potreban samo jedan brejk za izjednačnje, da bi u odlučujućem setu prosto počistio Bugarina sa 6:1.