Nina Stojanović do novog finala i najboljeg ranga

Nina Stojanović ove nedelje igra na čelendžer turniru u Šendženu 100k kategorije. Po drugi put u karijeri izborila je finale na turniru ove kategorije u konkurenciji parova, dok je takođe izborila po prvi put i četvrtfinale u pojedinačnoj konkurenciji . Sve to joj će joj doneti nove najbolje pozicije na WTA listi u obe konkurencije.

nina-stojanovic-sendzen-2016

U pojedinačnoj konkurenciji Nina je bila postavljena za 7. nositeljku. Ona je bila ubedljiva u prve dve runde, gde je ispustila  ukupno 9 gemova i bez problema izborila četvrtfinale. Međutim tamo ju je čekala nekadašnja 14. teniserka sveta i 4. nosilac turnira Šuaj Peng.
Kineskinja je propustila drugu polovinu prošle sezone zbog povrede, te je ove morala da se vraća u formu i penje na rang listi. To joj je uspelo, u poslednjih nekoliko nedelja osvojila je prvi WTA turnir u Tjanđinu, a zatim igrala polufinale 100k čelendžera u Tokiju, a na turniru u Šendženu je u prva dva meča svojim protivnicama prepustila svega 4 gema, usput ”podelivši” četiri ”krompira”.
Ipak, to Ninu nije uplašilo. Osvojila je prvi set sa ubedljivih 6-2, dobro s edržala u drugom setu koji je izgubila sa 4-6, a onda povela 5-3 i imala dve meč lopte u trećem setu na 5-4. Ipak, iskusna Kineskinja ih je obe spasila i an kraju slavila u taj brejku za konačnih 6-2 4-6 6-7(4).

Another successful day in the office ??? ?? ________________________________________________________#China #100k #Wilson #Sofibella

Фотографија корисника Nina Stojanovic (@nina.stojanovic) дана

To međutim nije omelu Stojanovićevu da kasnije u toku dana izbori svoje devetnaesto finale u karijeri u konkurenciji parova – peto ove sezone. Do sada je osvojila četrnaest titula- dve ove godine, dok na turnirima čelendžer kategorije još uvek nije slavila. Ovo joj je drugo finale iz 100K kategorije, prvo je igrala pre dva meseca.

Nina je u paru sa Ćaoidi Ju iz Kine postavljena za 3. nositeljke, a u finalu će igrati protiv domaćih teniserki Lin Džu i Ćijun Han.

Sve to doneće srpskoj teniserki nove najbolje plasmane na WTA listama. U pojedinačnoj konkurenciji biće prvi put među 140 najboljih, dok će u konkurenciji parova biti minimum 141., a ukoliko osvoji titulu i oko 127. mesta na WTA listi.