Nezaustavljivi Đoković osvojio i Rim

Novak Đoković je teniski kralj Rima! Srpski teniser je u finalu mastersa savladao Rodžera Federera u njihovom 39. međusobnom duelu sa 2-0, po setovima 6-4, 6-3, posle sat i 16 minuta igre. Prvi teniser sveta je tako odbranio trofej koji je osvojio prošle godine, inače četvrti u Rimu u karijeri. Takođe, trofej u Rimu je Novakov peti ove sezone, nakon Australijan opena, Indijan Velsa, Majamija i Monte Karla, a 25. masters u karijeri. Nezaustavljivom Noletu ovo je 21. u nizu pobeda ove sezone.

nole

Đoković je protiv najvećeg rivala i sigurno jednog od najboljih u istoriji potvrdio da je u sjajnoj formi pred drugi gren slem u sezone Rolan Garos. Možda nije delovao ubedljivo na startu takmičenja u Rimu, što nije bilo čudno, jer se odmarao 20-ak dana, ali je podizao nivo forme kako je turnir odmicao i snagu pokazao u polufinalu, a posebno u borbi za trofej protiv Rodžera. U hodu je ispravljao sve što nije valjalo, pa je protiv Švajcarca skoro sve funkcionisalo besprekorno. Rodžer će morati da sačeka narednu godinu, kako bi konačno trijumfovao Rimu.

Početak meča protekao je u ispitivanju snaga, a prvi je iz defanzive u napad krenuo Federer u devetom gemu. Imao je brejk priliku, ali je Đoković posle velike borbe poništio prednost rivala. Potom je prvi teniser sveta izvršio pritiska na Rodžerov servis i uspeo u nameri, pošto je posle 40 minuta imao set prednosti.

U drugom delu je Rodžer prvi gem osvojio tek pošto je Đoković poveo 3-0. Nole je odmah napao Rodžerov servis i dobru igru krunisao brejkom, koji je sačuvao do kraja seta i posle sat i 16 minuta pobedio Federera u dva seta.