(Ne)očekivani poraz Jelene na startu Vimbldona

Najbolje plasirana srpska teniserka Jelena Janković još jednom je završila učešće već u 1. kolu Vimbldona. Ovoga puta bolja od srpske teniserke bila je prošlogodišnja četvrtfinalistkinja Kaja Kanepi iz Estonje sa 6-3, 6-2. Jelena neće puno izgubiti bodova, s obzirom da je branila 2. kolo od prošle sezone, ali ono što brine jeste loša igra Jelene, a ovo joj je ujedno i treći poraz u nizu.

jelenaMeč je počeo sjajno za Kaju Kanepi, koja je već u drugom gemu napravila brejk za  prednost od 2-0, a potom je i potvrdila za 3-0 na startu meča. U nastavku seta Jelena Janković nije uspela da se vrati u meč, uspela je da sačuva svoje servise, ali nije napravila ni jedan brejk, te je Estonka prvi deo meča rešila u svoju korist rezultatom 6-3.

Drugi set već u prvom gemu krenuo je brejkom Estonke , koja je u nastavku seta sačuvala stečeno, a potom u sedmom gemu novim oduzetim servisom stigla do ogromnih 5-2. U nastavku je  Kaja Kanepi samo povrdila stečeno i osvojila drugi deo igre rezultatom 6-2. Jankovićeva je u poslednjem gemu imala nekoliko prilika za brejk, ali je sve lako propustila, pa je na kraju Estonka zasluženo slavila.

Jeleni definitivno ne prija trava, a to potvrđuje podatak da se nikada nije plasirala u četvrtfinale Vimbldona. Ostaje da se nadamo da će naša teniserka podići nivo igre i da će na američkoj turneji ponovo ličiti na sebe!