Nenad Zimonjic

Nenad Zimonjić
Datum rođenja: 04.06.1976
Mesto rođenja: Beograd
Mesto boravka: Beograd
Visina: 190 cm
Težina: 91 kg
Igra: Desnom rukom(jednoručni bek.)
Najbolji plasman-singl: 176 (29.3.1999)
Najbolji plasman-dubl: 1 (17.11.2008)
Web stranica Najbolji plasman-juniorski:
Facebook ATP titule/finala-singl:
Twitter ATP titule/ finala-dubl: 48/31
Oprema: Adidas/Nike(patike) ATP CH-titule-singl/ dubl 4/ 5
Reket: Head ITF titule: 0
Omiljena podloga: Tvrda, šljaka Trener: Gunter Bresnik
……………………..

Grand Slam singl
Year Australian Open Roland Garros Wimbledon US Open
1999 3RD
2001 1ST

Grand Salm dubl
Year Australian Open Roland Garros Wimbledon US Open
1999 1ST 1ST 3RD
2000 1ST 1ST 1ST 3RD
2001 SF 1ST 3RD 3RD
2002 2ND 3RD 3RD
2003 1ST 2ND 3RD 1ST
2004 2ND 2ND RUP 2ND
2005 3RD QF QF 1ST
2006 3RD 1ST RUP QF
2007 QF SF SF 2ND
2008 QF RUP WON 3RD
2009 2ND SF WON QF
2010 RUP WON 2ND 3RD
2011 QF SF SF 3RD
2012 3RD QF 1ST 1ST
2013 2RD 2ND  QF 3RD
2014 SF

Titule u singlu
2004 Belgrade Challenger (IC);
2001 Andrezieux Challenger (IH);
2000 Belo Horizonte Challenger (H);
1998 Kiev Challenger (CL);
Titule u dublu
2013 ATP World Tour Masters 1000 Monte Carlo  (w/Benneteau, Outdoor/Clay) , Rotterdam (w/Lindstedt, Indoor/Hard)
2012 Rotterdam (IH) – w/M. LLODRA; St. Petersburg (IH) – w/R. RAM; Basel (IH) – w/D. NESTOR;
2011 Washington (H) – w/M. LLODRA; Canadian Open (H) – w/M. LLODRA; Beijing (H) – w/M. LLODRA; Basel (IH) – w/M. LLODRA;
2010 Sydney (H) – w/D. NESTOR; Rotterdam (IH) – w/D. NESTOR; Monte Carlo (CL) – w/D. NESTOR; Barcelona (CL) – w/D. NESTOR; French Open (CL) – w/D. NESTOR; Vienna (IH) – w/D. NESTOR; ATP World Tour Finals (IH) – w/D. NESTOR;
2009 Rotterdam (IH) – w/D. NESTOR; Monte Carlo (CL) – w/D. NESTOR; Barcelona (CL) – w/D. NESTOR; Rome (CL) – w/D. NESTOR; Madrid (CL) – w/D. NESTOR; Wimbledon (G) – w/D. NESTOR; Cincinnati (H) – w/D. NESTOR; Basel (IH) – w/D. NESTOR; Paris Open (IH) – w/D. NESTOR;
2008 Hamburg (CL) – w/D. NESTOR; Queen’s (G) – w/D. NESTOR; Wimbledon (G) – w/D. NESTOR; Canada (H) – w/D. NESTOR; Tennis Masters Cup (IH) – w/D. NESTOR;
2007 Doha (H) – w/M. YOUZHNY; Dubai (H) – w/F. SANTORO; Rome (CL) – w/F. SANTORO; New Haven (H) – w/M. BHUPATHI; St. Petersburg (IC) – w/D. NESTOR;
2006 Sydney (H) – w/F. SANTORO; Halle (G) – w/F. SANTORO; Moscow (IC) – w/F. SANTORO;
2005 Monte Carlo (CL) – w/L. PAES; Barcelona (CL) – w/L. PAES;
2004 Monte Carlo (CL) – w/T. HENMAN;
2003 Belgrade Challenger (IC) – w/I. BOZOLJAC; Delray Beach (H) – w/L. PAES; St. Petersburg (IH) – w/J. KNOWLE;
2002 Memphis (IH) – w/B. MACPHIE;
2001 Lyon (IC) – w/D. NESTOR;
2000 Delray Beach (H) – w/B. MACPHIE; Vienna (IH) – w/Y. KAFELNIKOV;
1999 Delray Beach (CL) – w/M. MIRNYI;
1998 Prague Challenger (CL) – w/J. BALCELLS; Weiden Challenger (CL) – w/N. MARQUES; Sopot Challenger (CL) – w/J. GREENHALGH; Warsaw Challenger (CL) – w/J. GREENHALGH; Belgrade Challenger (CL) – w/R. SLUITER;

Grand Slam

Muški dubl 7(3-4)
Finalista 2004 Wimbledon Grass Austria Julian Knowle Sweden Jonas Björkman
Australia Todd Woodbridge
1–6, 4–6, 6–4, 4–6
Finalista 2006 Wimbledon (2) Grass France Fabrice Santoro United States Bob Bryan
United States Mike Bryan
3–6, 6–4, 4–6, 2–6
Finalista 2008 French Open Clay Canada Daniel Nestor Uruguay Pablo Cuevas
Peru Luis Horna
2–6, 3–6
Pobednik 2008 Wimbledon Grass Canada Daniel Nestor Sweden Jonas Björkman
Zimbabwe Kevin Ullyett
7–6(14–12), 6–7(6–8), 6–3, 6–3
Pobednik 2009 Wimbledon (2) Grass Canada Daniel Nestor United States Bob Bryan
United States Mike Bryan
7–6(9–7), 6–7(3–7), 7–6(7–3), 6–3
Finalista 2010 Australian Open Hard Canada Daniel Nestor United States Bob Bryan
United States Mike Bryan
3–6, 7–6(7–5), 3–6
Pobednik 2010 French Open Clay Canada Daniel Nestor Czech Republic Lukáš Dlouhý
India Leander Paes
7–5, 6–2
Mešoviti dubl 8(4-4)
Pobednik 2004 Australian Open Hard Russia Elena Bovina United States Martina Navratilova
India Leander Paes
6–1, 7–6(7–3)
Finalista 2005 US Open Hard Slovenia Katarina Srebotnik Slovakia Daniela Hantuchová
India Mahesh Bhupathi
4–6, 2–6
Pobednik 2006 French Open Clay Slovenia Katarina Srebotnik Russia Elena Likhovtseva
Canada Daniel Nestor
6–3, 6–4
Finalista 2007 French Open Clay Slovenia Katarina Srebotnik France Nathalie Dechy
Israel Andy Ram
5–7, 3–6
Pobednik 2008 Australian Open (2) Hard China Sun Tiantian India Sania Mirza
India Mahesh Bhupathi
7–6(7–4), 6–4
Finalista 2008 French Open Clay Slovenia Katarina Srebotnik Belarus Victoria Azarenka
United States Bob Bryan
2–6, 6–7
Pobednik 2010 French Open (2) Clay Slovenia Katarina Srebotnik Kazakhstan Yaroslava Shvedova
Austria Julian Knowle
4–6, 7–6(7–5), [11–9]
Finalista 2011 French Open Clay Slovenia Katarina Srebotnik Australia Casey Dellacqua
United States Scott Lipsky
6–7(6–8), 6–4, [7–10]

Završni šampionat

Završni šampionat
Finalista 2005 Shanghai Hard (i) India Leander Paes France Michaël Llodra
France Fabrice Santoro
7–6(8–6), 3–6, 6–7(4–7)
Pobednik 2008 Shanghai Hard (i) Canada Daniel Nestor United States Bob Bryan
United States Mike Bryan
7–6(7–3), 6–2
Pobednik 2010 London Hard (i) Canada Daniel Nestor India Mahesh Bhupathi
Belarus Max Mirnyi
7–6(8–6), 6–4

Ostali turniri

Legenda
Tennis Masters Cup /
ATP World Tour Finals (2–1)
ATP Masters Series /
ATP World Tour Masters 1000 (13–11)
ATP International Series Gold /
ATP World Tour 500 Series (15–4)
ATP International Series /
ATP World Tour 250 Series (15–11)
Finalista 1. February 14, 1999 San Jose, United States Hard (i) Republic of Macedonia Aleksandar Kitinov Australia Todd Woodbridge
Australia Mark Woodforde
5–7, 7–6(7–3), 4–6
Pobednik 1. May 9, 1999 Delray Beach, United States (1) Clay Belarus Max Mirnyi United States Doug Flach
United States Brian MacPhie
7–6(7–3), 3–6, 6–3
Pobednik 2. March 5, 2000 Delray Beach, United States (2) Hard United States Brian MacPhie Australia Joshua Eagle
Australia Andrew Florent
7–5, 6–4
Finalista 2. May 7, 2000 Munich, Germany Clay Belarus Max Mirnyi South Africa David Adams
South Africa John-Laffnie de Jager
4–6, 4–6
Pobednik 3. October 15, 2000 Vienna, Austria (1) Hard (i) Russia Yevgeny Kafelnikov Czech Republic Jiří Novák
Czech Republic David Rikl
6–4, 6–4
Finalista 3. March 4, 2001 Dubai, United Arab Emirates Hard Canada Daniel Nestor Australia Joshua Eagle
Australia Sandon Stolle
4–6, 4–6
Finalista 4. April 15, 2001 Estoril, Portugal Clay United States Donald Johnson Czech Republic Radek Štěpánek
Czech Republic Michal Tabara
4–6, 1–6
Pobednik 4. October 14, 2001 Lyon, France Carpet (i) Canada Daniel Nestor France Arnaud Clément
France Sébastien Grosjean
6–1, 6–2
Pobednik 5. February 24, 2002 Memphis, United States Hard (i) United States Brian MacPhie United States Bob Bryan
United States Mike Bryan
6–3, 3–6, 6–4
Pobednik 6. March 9, 2003 Delray Beach, United States (3) Hard India Leander Paes Netherlands Raemon Sluiter
Netherlands Martin Verkerk
7–5, 3–6, 7–5
Finalista 5. May 4, 2003 Valencia, Spain Clay United States Brian MacPhie Argentina Lucas Arnold Ker
Argentina Mariano Hood
1–6, 7–6(9–7), 4–6
Finalista 6. May 25, 2003 St. Pölten, Austria Clay Armenia Sargis Sargsian Sweden Simon Aspelin
Italy Massimo Bertolini
4–6, 7–6(12–10), 3–6
Pobednik 7. October 26, 2003 St. Petersburg, Russia (1) Hard (i) Austria Julian Knowle Germany Michael Kohlmann
Germany Rainer Schüttler
7–6(7–1), 6–3
Pobednik 8. April 25, 2004 Monte Carlo, Monaco (1) Clay United Kingdom Tim Henman Argentina Gastón Etlis
Argentina Martín Rodríguez
7–5, 6–2
Finalista 7. May 2, 2004 Munich, Germany Clay Austria Julian Knowle United States James Blake
The Bahamas Mark Merklein
2–6, 4–6
Finalista 8. July 4, 2004 London, United Kingdom Grass Austria Julian Knowle Sweden Jonas Björkman
Australia Todd Woodbridge
1–6, 4–6, 6–4, 4–6
Pobednik 9. April 17, 2005 Monte Carlo, Monaco (2) Clay India Leander Paes United States Bob Bryan
United States Mike Bryan
W/O
Pobednik 10. April 24, 2005 Barcelona, Spain (1) Clay India Leander Paes Spain Feliciano López
Spain Rafael Nadal
6–3, 6–3
Finalista 9. October 16, 2005 Stockholm, Sweden Hard (i) India Leander Paes Australia Wayne Arthurs
Australia Paul Hanley
3–6, 3–6
Finalista 10. October 23, 2005 Madrid, Spain Hard (i) India Leander Paes The Bahamas Mark Knowles
Canada Daniel Nestor
6–3, 3–6, 2–6
Finalista 11. November 13, 2005 Shanghai, China Carpet (i) India Leander Paes France Michaël Llodra
France Fabrice Santoro
7–6(8–6), 3–6, 6–7(4–7)
Pobednik 11. January 15, 2006 Sydney, Australia (1) Hard France Fabrice Santoro Czech Republic František Čermák
Czech Republic Leoš Friedl
6–1, 6–4
Finalista 12. April 23, 2006 Monte Carlo, Monaco Clay France Fabrice Santoro Sweden Jonas Björkman
Belarus Max Mirnyi
2–6, 6–7(2–7)
Pobednik 12. June 18, 2006 Halle, Germany Grass France Fabrice Santoro Germany Michael Kohlmann
Germany Rainer Schüttler
6–0, 6–4
Finalista 13. July 9, 2006 London, United Kingdom Grass France Fabrice Santoro United States Bob Bryan
United States Mike Bryan
3–6, 6–4, 4–6, 2–6
Pobednik 13. October 15, 2006 Moscow, Russia Carpet (i) France Fabrice Santoro Czech Republic František Čermák
Czech Republic Jaroslav Levinský
6–1, 7–5
Finalista 14. November 5, 2006 Paris, France Carpet (i) France Fabrice Santoro France Arnaud Clément
France Michaël Llodra
6–7(4–7), 2–6
Pobednik 14. January 5, 2007 Doha, Qatar Hard Russia Mikhail Youzhny Czech Republic Martin Damm
India Leander Paes
6–1, 7–6(7–3)
Pobednik 15. February 26, 2007 Dubai, United Arab Emirates Hard France Fabrice Santoro India Mahesh Bhupathi
Czech Republic Radek Štěpánek
7–5, 6–7(3–7), [10–7]
Pobednik 16. May 7, 2007 Rome, Italy (1) Clay France Fabrice Santoro United States Bob Bryan
United States Mike Bryan
6–4, 6–7, [10–7]
Finalista 15. June 17, 2007 Halle, Germany Grass France Fabrice Santoro Sweden Simon Aspelin
Austria Julian Knowle
4–6, 6–7(5–7)
Pobednik 17. August 25, 2007 New Haven, United States Hard India Mahesh Bhupathi Poland Mariusz Fyrstenberg
Poland Marcin Matkowski
6–3, 6–3
Pobednik 18. October 28, 2007 St. Petersburg, Russia (2) Carpet Canada Daniel Nestor Austria Jürgen Melzer
Australia Todd Perry
6–1, 7–6(7–3)
Finalista 16. November 4, 2007 Paris, France Hard Canada Daniel Nestor United States Bob Bryan
United States Mike Bryan
3–6, 6–7(4–7)
Finalista 17. March 21, 2008 Indian Wells, United States Hard Canada Daniel Nestor Israel Jonathan Erlich
Israel Andy Ram
4–6, 4–6
Finalista 18. May 11, 2008 Rome, Italy Clay Canada Daniel Nestor United States Bob Bryan
United States Mike Bryan
6–3, 4–6, [8–10]
Pobednik 19. May 18, 2008 Hamburg, Germany Clay Canada Daniel Nestor United States Bob Bryan
United States Mike Bryan
6–4, 5–7, [10–8]
Finalista 19. June 7, 2008 Paris, France Clay Canada Daniel Nestor Uruguay Pablo Cuevas
Peru Luis Horna
2–6, 3–6
Pobednik 20. June 15, 2008 London, United Kingdom Grass Canada Daniel Nestor Brazil Marcelo Melo
Brazil André Sá
6–4, 7–6(7–3)
Pobednik 22. July 27, 2008 Toronto, Canada Hard Canada Daniel Nestor United States Bob Bryan
United States Mike Bryan
6–2, 4–6, [10–6]
Pobednik 23. November 16, 2008 Shanghai, China Hard Canada Daniel Nestor United States Bob Bryan
United States Mike Bryan
7–6(7–3), 6–2
Finalista 20. January 9, 2009 Doha, Qatar Hard Canada Daniel Nestor Spain Marc López
Spain Rafael Nadal
6–4, 4–6, [8–10]
Finalista 21. January 17, 2009 Sydney, Australia Hard Canada Daniel Nestor United States Bob Bryan
United States Mike Bryan
1–6, 6–7(3–7)
Pobednik 24. February 15, 2009 Rotterdam, Netherlands (1) Hard (i) Canada Daniel Nestor Czech Republic Lukáš Dlouhý
India Leander Paes
6–2, 7–5
Pobednik 25. April 19, 2009 Monte Carlo, Monaco (3) Clay Canada Daniel Nestor United States Bob Bryan
United States Mike Bryan
6–4, 6–1
Pobednik 26. April 26, 2009 Barcelona, Spain (2) Clay Canada Daniel Nestor India Mahesh Bhupathi
The Bahamas Mark Knowles
6–3, 7–6(11–9)
Pobednik 27. May 3, 2009 Rome, Italy (2) Clay Canada Daniel Nestor United States Bob Bryan
United States Mike Bryan
7–6, 6–3
Pobednik 28. May 17, 2009 Madrid, Spain Clay Canada Daniel Nestor Sweden Simon Aspelin
South Africa Wesley Moodie
6–4, 6–4
Pobednik 30. August 23, 2009 Cincinnati, United States Hard Canada Daniel Nestor United States Bob Bryan
United States Mike Bryan
3–6, 7–6(7–2), [15–13]
Pobednik 31. November 2, 2009 Basel, Switzerland Hard (i) Canada Daniel Nestor United States Bob Bryan
United States Mike Bryan
6–2, 6–3
Pobednik 32. November 8, 2009 Paris, France Hard (I) Canada Daniel Nestor Spain Marcel Granollers
Spain Tommy Robredo
6–3, 6–4
Pobednik 33. January 16, 2010 Sydney, Australia (2) Hard Canada Daniel Nestor United Kingdom Ross Hutchins
Australia Jordan Kerr
6–3, 7–6(7–5)
Finalista 22. January 30, 2010 Melbourne, Australia Hard Canada Daniel Nestor United States Bob Bryan
United States Mike Bryan
3–6, 7–6(7–5), 3–6
Pobednik 34. February 14, 2010 Rotterdam, Netherlands (2) Hard (i) Canada Daniel Nestor Sweden Simon Aspelin
Australia Paul Hanley
6–4, 4–6, [10–7]
Finalista 23. March 20, 2010 Indian Wells, United States Hard Canada Daniel Nestor Spain Marc López
Spain Rafael Nadal
6–7(8–10), 3–6
Pobednik 35. April 18, 2010 Monte Carlo, Monaco (4) Clay Canada Daniel Nestor India Mahesh Bhupathi
Belarus Max Mirnyi
6–3, 2–0, RET.
Pobednik 36. April 25, 2010 Barcelona, Spain (3) Clay Canada Daniel Nestor Australia Lleyton Hewitt
The Bahamas Mark Knowles
4–6, 6–3, [10–6]
Finalista 24. May 16, 2010 Madrid, Spain Clay Canada Daniel Nestor United States Bob Bryan
United States Mike Bryan
3–6, 4–6
Pobednik 38. October 31, 2010 Vienna, Austria (2) Hard (i) Canada Daniel Nestor Poland Mariusz Fyrstenberg
Poland Marcin Matkowski
7–5, 3–6, [10–5]
Finalista 25. November 7, 2010 Basel, Switzerland Hard (i) Canada Daniel Nestor United States Bob Bryan
United States Mike Bryan
3–6, 6–3, [3–10]
Pobednik 39. November 28, 2010 London, United Kingdom (2) Hard (i) Canada Daniel Nestor India Mahesh Bhupathi
Belarus Max Mirnyi
7–6(8–6), 6–4
Finalista 26. February 13, 2011 Rotterdam, Netherlands Hard (i) France Michaël Llodra Austria Jürgen Melzer
Germany Philipp Petzschner
4–6, 6–3, [5–10]
Finalista 27. May 8, 2011 Madrid, Spain Clay France Michaël Llodra United States Bob Bryan
United States Mike Bryan
3–6, 3–6
Pobednik 40. August 7, 2011 Washington, United States (1) Hard France Michaël Llodra Sweden Robert Lindstedt
Romania Horia Tecau
6–7(3–7), 7–6(8–6), [10–7]
Pobednik 41. August 14, 2011 Montreal, Canada Hard France Michaël Llodra United States Bob Bryan
United States Mike Bryan
6–4, 6–7(5–7), [10–5]
Pobednik 42. October 9, 2011 Beijing, China Hard France Michaël Llodra Sweden Robert Lindstedt
Romania Horia Tecau
7–6(7–2), 7–6(7–4)
Finalista 28. October 16, 2011 Shanghai, China Hard France Michaël Llodra Belarus Max Mirnyi
Canada Daniel Nestor
6–3, 1–6, [10–12]
Pobednik 43. November 6, 2011 Basel, Switzerland (2) Hard (i) France Michaël Llodra Belarus Max Mirnyi
Canada Daniel Nestor
6–4, 7–5
Pobednik 44. February 19, 2012 Rotterdam, The Netherlands (3) Hard (i) France Michaël Llodra Sweden Robert Lindstedt
Romania Horia Tecau
4–6, 7–5, [16–14]
Pobednik 45. September 23, 2012 St. Petersburg, Russia Hard (i) United States Rajeev Ram Slovakia Lukáš Lacko
Slovakia Igor Zelenay
6–2, 4–6, [10–6]
Finalista 29. October 21, 2012 Stockholm, Sweden Hard (i) Sweden Robert Lindstedt Brazil Marcelo Melo
Brazil Bruno Soares
7–6(7–4), 5–7, [6–10]
Pobednik 46. October 28, 2012 Basel, Switzerland Hard (i) Canada Daniel Nestor Philippines Treat Conrad Huey
United Kingdom Dominic Inglot
7–5, 6–7(4–7), [10–5]
Pobednik 47 February 20, 2013 Rotterdam, The Netherlands (4) Hard (i) Sweden Robert Lindstedt PhilippinesThiemo de Bakker PhilippinesJesse Huta Galung 5-7, 6-3, 10-8
Finalista 30. February 27, 2013 Dubai, United Arab Emirates Hard Sweden Robert Lindstedt IndiaMahesh Bhupathi FranceMichael Llodra 6-7(6), 6-7(6)
Pobednik 48 April 21, 2013 Monte Carlo, Monaco (5) Clay FranceBenneteau, Julien United States Bob Bryan
United States Mike Bryan
4-6, 7-6(4), 14-12