Bojanine neiskorišćene šanse

Bojana Jovanovski posle nešto više od 90 minuta igre izgubila je u 2. kolu Indijan Velsa od Belinde Benčić sa 6-2, 7-6(2). Meč je obilovao brejkovima, ali dva više je npravila protivnica koja je na kraju izbegla odlučujući set iako je Bojana u završnici drugog perioda imala i dve set lopte. U borbi za osminu finala Benčić će igrati sa pobednicom meča Vožnjacki – Žaber.

rsz_bojanaaaaaa

U prvih sedam gemova prvog seta bilo je čak šest brejkova. Švajcarkinja je prelomila set u petom gemu, nakon toga uzela je još tri gema i sa tom mini serijom stavila tačku na prvi deo igre rezultatom 6-2. I u drugom setu servis kod obe teniserke je bio dosta nesiguran. Već u ranoj fazi igračice su razmenile po dva brejka, da bi u devetom gemu Benčič još jednom oduzela servis Bojani i povela sa 5-4. Nije se predavala u tim trenucima srpska teniserka i uzvratila je ribrejkom, da bi u 12.gemu Jovanovski propustila dve set lopte. Kazna je stigla u taj-brejku u kome je švajcarka teniserka slavila sa 7-2.