Ne može ni protiv povređenog Delpa

Iako je igrao sa povređenom levom rukom i izgledalo je da će svaki čas da preda meč, to se nije dogodilo. I takav Del Potro je bio bolji od Viktora Troickog u tri seta, 6-7 6-2 1-6.

Prvi set je verovatno bio presudan. Viktor je imao prednost dva puta po dva gema, na 3-1 i 5-3, kada je servirao za set, ali nije uspeo da odigra skoncetrisanije neke bitne poene. Del Potro je uspevao da se vrati i onda je sve to pretvorio u set, ubedljivo u taj brejku 7-2.

Sve što nije uspeo u prvom, uradio je u drugom setu. Uspeo je da održi stečenu prednost, a još jednim brejkom na 4-2, prelomio je taj deo igre. Ipak, DEel Potro je zaigrao u trećem setu kao da povrede nije bilo, Viktor se tu nije najbolje snašao, bio je brzoplet, dosta je grešio i lepa prilika je otišla u nepovrat.

Realno, malo ko je očekivao iznenađenje, ali je ipak propuštena lepa šansa da se ode korak dalje, jer Del Potro u većem delu meča nije bio na svom nivou.