Natalija pobedila Tamaru za finale

Natalija KostićU srpskom derbiju na terenima T.K. Olimp-a Natalija Kostić pobedila je Tamaru Čurović u polufinalu 10k turnira u Beogradu. U borbi druge i treće nositeljke,  Kostićeva, branilac titule, bila je bolja u tri seta, rezultatom 4-6 6-4 6-1.

Meč je počeo sa četiri vezana brejka. Prva je uspela svoj servis da sačuva Čurovićeva, a tek na 4-4 viđen je novi brejk, nakon čega je  Tamara i odservirala za set.

U drugom setu viđena je takođe tesna borba. Kostićeva je prva došla do brejka i povela sa 4-2, ali Čurovićeva to brzo poništava i izjednačava na 4-4. Ipak, Natalija osvaja poslednja  dva gema u setu i prelama, ispostaviće se, meč.

U trećem setu je  Natalija je Tamari dopustila samo jedan gem i trijjumfovala sa 6-1.

Kostićeva će u finalu igrati sa prvom nositeljkom Ksenijom Knol iz Švajcarske što će biti repriza prošlogodišnjeg finala.