Natalija Kostić

NATALIJA KOSTIĆ
natalija kostic Datum rođenja 25.7.1994.
Mesto rođenja Niš
Mesto boravka Niš
Visina/Težina 162/60
Profesionalno igra od 2010. godine
Igra/la za SRB
Najbolji plasman
Pojedinačno 398. (24.09.2012.)
Parovi 375. (26.02.2018.)
Juniori 5. (23.5.2011.) 
Titula/Finala
Pojedinačno WTA /
Parovi WTA /
Pojedinačno ITF/CH 11/17/span>
Parovi ITF/CH 9/22
Ostalo
Trener Đorđe Kostić
Oprema/Reket /
Igra/Bekhend  Desnom/Dvoručni
Zvanična prezentacija: Web stranica
Omiljena podloga Šljaka
   
wtaITFwwwFACEBOOKTWITTERg+insta
……………………..

HR: 398 (24/09/2012) 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016
Pozicija na kraju godine 943 588 450 496 479

 

God
Titule
Finala  Polufinala  Četvrtfinala 
2014 Zaječar, Heraklion-12 (10k)     15k: Prerov, Alger;
10k: Palmanova, Horb, V.Banja, Heraklion-9, 11, Antalya-30
2013   10k: Alkmar, Belgrade-2 15k: Roverto, 10k: Antalya-11, 12, 27 10k: Antalya-10, Sharm El Sheikh-41, 42
2012  10k: Niš, Belgrade   10k: Antalya-24, 26 10k: Antalya-5, 6, 25; Bad Saarow
2011 10k: Antalya-21, Dubrovnik, Prokuplje, Pirot   10k: Niš 10k: Umag
2010     10k: Dobrich 10k: Prokuplje

ITF: Pojedinačno 17 (11-6)
Kat Datum Turnir Podloga Protivnica Rezultat
10k 27–06–2011 Serbia Prokuplje Šljaka Slovakia Nikola Vajdová 6–2, 6–3
10k 03–10–2011 Serbia Pirot Šljaka Serbia Jovana Jakšić 6–3, 6–3
10k 17–10–2011 Croatia Dubrovnik Šljaka France Estelle Guisard 7–6(2), retired
10k 07–11–2011 Turkey Antalya Tvrda Romania Laura Ioana Andrei 6–4, 2–6, 6–2
10k 18–06–2012 Serbia Niš Šljaka Croatia Indira Akiki 3–6, 6–2, 6–3
10k 03–09–2012 Serbia Belgrade Šljaka Bulgaria Dalia Zafirova 6–3, 6–4
10k 03–12–2012 Turkey Antalya Šljaka Czech Republic Denisa Alertova 7–5, 5–7, 1–6
10k 17–06–2013 Netherlands Alkmar Šljaka United_States Bernarda Pera 1–6, 2–6
10k 02–09–2013 Serbia Belgrade-2 Šljaka Switzerland Xenia Knoll 3–6, 3–6
10k 04–08–2014 Serbia Zaječar Šljaka Ukraine Elizaveta Ianchuk 6–2, 6–1
10k 10–11–2014 Greece Heraklion-12 Tvrda Croatia Tena Lukas 6–0, 6–3
10k 23–05–2016 Tunisia Hammamet-18 Šljaka France Jade Suvrijn 6-2, 4-6, 7-5
10k 30–05–2016 Tunisia Hammamet-19 Šljaka France Jade Suvrijn 6–1, 6–0
10k 17–10–2016 Thailand Hua Hin-5 Tvrda Thailand Bunyawi Thamchaiwat 1–6, 3–6
15k 15–05–2017 Tunisia Hammamet-17 Šljaka Russia Nika Kukharchuk 6–2, 6–1
15k 22–05–2017 Tunisia Hammamet-18 Šljaka Australia Naiktha Bains 4–6, 2–6
15k 12–02–2018 Tunisia Hammamet-6 Šljaka Romania Andreea Amalia Rosca 2–6, 4–6

Parovi 22 (9-13)
Kat  Datum Turnir Podloga Partnerka Protivnice Rezultat
10k 20–06–2011 Serbia Niš Šljaka Croatia Ivana Klepić Czech Republic Martina Borecká
Slovakia Vivien Juhászová
6(7)–7, 3–6
10k 26–09–2011 Croatia Umag Šljaka Slovakia Lucia Butkovska Czech Republic Martina Borecká
Czech Republic Petra Krejsová
7–5, 3–6, 10–5
10k 27–08–2012 Serbia Belgrade Šljaka Slovakia Lucia Butkovska Slovakia Karin Morgosova
Slovakia Michaela Pohabova
6–0, 6–3
10k 19–11–2012 Turkey Antalya Šljaka Romania Elena-Teodora Cadar Italy Georgia Brescia
Germany Theresa Kleinsteuber
6–2, 6–4
10k 21–01–2013 Turkey Antalya Šljaka Italy Gaia Sanesi South Korea Jin-A Lee
South Korea Mi Yoo
3–6, 1–6
10k 25–11–2013 Turkey Antalya Šljaka Slovakia Karin Morgosova Bosnia and Herzegovina Anita Husaric
Belgium Kimberley Zimmerann
7–6(2), 6–4
10k 17–02–2014 Spain Palmanova Šljaka Netherlands Anna Katalina Esmurzaeva Australia Alexandra Nancarrow
Colombia Yuliana Lizarazo
3–6, 4–6
10k 17–03–2014 Turkey Antalya-8 Tvrda Slovakia Chantal Skamlova Georgia Ekaterine Gorgodze
Georgia Sofia Kvatsabaia
6–4, 1–6, 8–10
10k 04–08–2014 Serbia Zaječar Šljaka Ukraine Elizaveta Ianchuk Australia Alexandra Nancarrow
Czech Republic Barbora Stefkova
6–3, 7–5
10k 01–09–2014 Serbia Beograd Šljaka Bulgaria Isabella Shinikova Serbia Nina Stojanović
Croatia Nina Alibalić
6–1, 6–2
15k 22–09–2014 Algeria Alger Šljaka Russia Margarita Lazareva Austria Pia Konig
Switzerland Conny Perrin
3–6, 1–6
10k 27–10–2014 Greece Heraklion-10 Tvrda Serbia Nevena Selaković Romania Raluca Georgiana Serban
Romania Oana Georgeta Simion
4–6, 2–6
10k 17–11–2014 Turkey Antalya-30 Šljaka Slovakia Chantal Skamlova Ukraine Alona Fomina
Georgia Ekaterine Gorgodze
W/O
10k 16–05–2016 Tunisia Hammamet-17 Šljaka Ukraine Ganna Poznikhirenko France Emmanuelle Girard
United Kingdom Francesca Jones
6–4, 6–4
10k 04–07–2016 Serbia Niš Šljaka Serbia Tamara Čurović Russia Amina Anshba
Russia Angelina Gabueva
5–7, 5–7
15k 08–05–2017 Tunisia Hammamet-16 Šljaka Bosnia and Herzegovina Jelena Simić Australia Naiktha Bains
Switzerland Chiara Grimm
6–4, 3–6, 4–10
15k 15–05–2017 Tunisia Hammamet-17 Šljaka Bosnia and Herzegovina Jelena Simić Germany Lisa Ponomar
Italy Dalila Spiteri
6–4, 6–4
15k 18–09–2017 Thailand Hua Hin-8 Tvrda China Xiyu Wang China Zhuoma Ni Ma
China Mi Zhuoma You
4–6, 3–6
25k 25–09–2017 Thailand Hua Hin-9 Tvrda Japan Michika Ozeki South Korea Na Ri Kim
Russia Anastasia Pivovarova
4–6, 2–6
15k 22–01–2018 Tunisia Hammamet-3 Šljaka Bosnia and Herzegovina Jelena Simić Switzerland Karin Kennel
Russia Maria Marfutina
4–6, 3–6
15k 29–01–2018 Tunisia Hammamet-4 Šljaka Bosnia and Herzegovina Jelena Simić Venezuela Andrea Gamiz
Argentina Guadalupe Perez Rojas
W/O
15k 05–02–2018 Tunisia Hammamet-5 Šljaka Bosnia and Herzegovina Jelena Simić Germany Nora Niedmers
Germany Natalia Siedliska
6–7(7) 6–0 6–10