Najveća titula u karijeri za Jovanu Jakšić

Nakon tačno godinu dana, Jovana Jakšić uspela je ponovo da se plasira u finale jednog turnira.  Iako je nesumnjivo najveći uspeh u karijeri srpske teniserke finale WTA turnira prošle sezone, Jovana nikada  nije osvojila turnir jači od 25k kategorije. Sve do ove nedelje.

Na čelendžer turniru 50k kategorije u Sageneju (Kanada, $50.000), Jovana Jakšić trijumfovala je u finalu protiv Amre Sadiković iz Švajcarske, u tri seta – 6-3, 6-7(5), 6-1.
Jovana Jaksic i Amra Sadikovic Saguenay 2015 Finale
Prvi set je Jovana dobila rutinski, oduzevši protivnici servis jednom. Brzo je došla do vođstva od 5-2 i potom sačuvala prednost brejka.
Drugi set je slično počeo, Jakšićeva dolazi prva do brejka i vođstva od 4-3, uz servis. Švajcarska teniserka ipak vraća brejk i prokreće rezultat na 5-4 u svoju korist. Set je rešen u taj brejku, koji je Švajcarkinja bolje odigrala. Brzo je povela sa 4-0 i  prednost sačuvala do kraja taj brejka.
Treći set ipak nije poremetio Jovanu. Brzo je vezala tri gema, zatim prepustila jedan gem protivnici, a  zatim vezala još tri, ukupno napravivši dva brejka, i na kraju slavila ubedljivo u setu, a samim tim i u meču.

Ovo je bio drugi  susret srpske i švajcarske teniserke. Oba su otišla u treći set, i sada obe teniserke imaju po jednu pobedu.
Jovana Jaksic Saguenay 2015 Titula
Jovani je ovo bilo 23. profesionalno finale u karijeri. Od toga jedno je već pomenuto na WTA nivou, prošle sezone u Montereju.  Preostala 22 bila su ITF kategorije, i to 14 na 10k fjučers nivou (10 pobeda, 4 poraza), zatim 5 na 25k nivou (4 pobede, 1 poraz) i 3 na 50k čelendžer nivou (2 poraza i ovaj trijumf)

Zanimljivo je da je Jakšićeva baš u Sageneju igrala svoje poslednje prethodno finale, pre tačno godinu dana. Ovoga puta je otišla i korak dalje, usput pobedivši nositeljke Amerikanke Džesiku Pegulu (1.nosilac) i Samantu Kroford (5.nos.)

Jovana će i sledeće nedelje ostati u Kanadi, gde će igrati još jedan turnir 50k kategorije i gde je jedna pobeda razdvaja od povratka među 200 najboljih na WTA listi. Protivnica u prvom kolu biće joj Olivija Rogovska iz Australije sa kojom se do sada nije sastajala.