Najezda polufinala za Srbiju

Veliki broj srpskih predstavnika na ovonedeljnim turnirima uspešno beleži dobre rezultate, te imamo situaciju da čak po tri predstavnice i predstavnika  u singlu i tri predstavnika u dublu igraju polufinale u narednoj rundi takmičenja.

Pored Janka Tipsarevića koji je pobedom nad Špancem Fernandom Verdaskom  7-6 6-4 došao do polufinala Bangkoka gde ga čeka četvrti nosilac Žil Simon iz Francuske,  Boris Pašanski je pobedom nad šestim nosiocem Rusom Ivanom Sergejevim od 6-0 7-6 zakazao duel sa Uzbekistancem Farukom Dustovom u polufinalu 50k čelendžera u Rusiji, a Ivan Bjelivca je bio uspešan na fjučers turniru u Sokobanji gde  je, kao drugi nosilac, došao do iste runde pobedom nad Filipom Horanskim iz Slovačke 7-5 6-2 i u polufinalu igra sa još jednim nosiocem Francuzom Lukasom Puilom.

Sa druge strane, kod dama imamo sličnu sliku jer se Aleksandra Krunić kao treći nosilac plasirala u polufinale ITF turnira u Gruziji 50k kategorije bez izgubljenog seta. Pobedom nad domaćom teniserkom  Sofijom Šapatava 6-2 6-4 zakazala je duel sa prvim nosiocem, Ukrajinkom Leslijom Curenko. Ovim rezultatom, Aleksandra (187a teniserka sveta) je već popravila svoj renking za nekih 10ak mesta, a  trijumfom  u Gruziji može   bti blizu i 160om mestu na WTA listi.

Vesna Dolonc je takođe dominantnom igrom u prva tri kola, bez izgubljenog seta došla do polufinala 25k ITF turnira u Francuskoj pobedom nad Ane Kremer 6-0 6-4, dok je Jovana Jakšić u odbrani titule u Antaliji 10k došla do polufinala pobedom nad Varvarom Flink 7-6 6-3.

Za više detalja  u  REZULTATI/NAJAVE

Talas uspeha nastavio se i u dublu:

ITF 10k Sevilja, Španija :

1/4 finale ĐOKOVIĆ, Marko (SRB)
GOMEZ-HERRERA, Carlos (ESP)
EYSSERIC, Jonathan (FRA) 3
KNITTEL, Bastian (GER)
6-3 6-3
1/2 finale ĐOKOVIĆ, Marko (SRB)
GOMEZ-HERRERA, Carlos (ESP)
GRANOLLERS-PUJOL, G (ESP) 2
SAMPER-MONTANA, Jordi (ESP)

 

ITF 10K Hambah, Nemačka

1/4. finale ĆAĆIĆ, Nikola (SRB) 1                SIKORA, Adrian (SVK) HAERTEIS, Johannes (GER)
MARTERER, Maximilian (GER)
6-4 2-6 10-6
1/2. finale ĆAĆIĆ, Nikola (SRB) 1                SIKORA, Adrian (SVK) BARTH, Florian (GER)
OTTE, Oscar (GER)
7-5 7-6(4) 
  FINALE ĆAĆIĆ, Nikola (SRB) 1                SIKORA, Adrian (SVK)

 

ITF 10k Sokobanja, Srbija

1/2 finale JOVANOVIĆ, Ognjen SRB
TERNAR, Tomislav SLO
DEARI, Shendrit (MKD)
JOTOVSKI, Tomislav (MKD)
6-3 6-7(8) 6-10 
BJELICA, Ivan SRB [1]
ŠETKIĆ, Aldin BIH
KEKEZ, Duje CRO
MIJAČEVIĆ, Marko CRO
6-3 6-4 
FINALE BJELICA, Ivan SRB [1]
ŠETKIĆ, Aldin BIH
DEARI, Shendrit (MKD)
JOTOVSKI, Tomislav (MKD)