Nadal u Hamburgu do 67. titule u karijeri

Rafael Nadal je osvojio titulu na ATP turniru u Hamburgu savladavši u finalu Fabija Fonjinija sa 2-0, po setovima 7-5, 7-5 za dva sata i 34 minuta. Španac je na ovaj način stigao do druge titule u ovom nemačkom gradu, a 47. na šljaci i približio se Giljermu Viljasu koji je podigao 49 trofeja na ovoj vrsti podloge. Nadalu i Fonjiniju je ovo bio sedmi međusobni susret i peti trijumf desetog tenisera sveta, koje se Italijanu revanširao za jedina dva poraza koje je od 32. igrača sveta doživeo ranije ove sezone u Barseloni i Rio de Žaneiru.=RafaMeč je počeo serijom od četiri brejka – Fabio je u dva navrata vodio, ali nikako nije uspevao da materijalizuje stečenu prednost, što ga je koštalo u finišu. Upao je u krizu sredinom seta, nekoliko puta se izvlačio, ali nije uspeo da spreči brejk u 12. gemu, pa je sa 7-5 Nadal dobio uvodni set.

Kada je Nadal oduzeo servis protivniku i poveo sa 3-1 u drugom setu, činilo se da je kraj vrlo blizu. Ipak, tako nije mislio Fonjini koji je ekspresno izjednačio, a potom i poveo. Servirao je pri rezultatu 5-4, imao dve set lopte (40-15), ali mu ni to nije bilo dovoljno. Vezao je nekoliko grešaka što je protivnik iskoristio i stigao do veoma važnog trofeja.

„Ovde se osećam kao kod kuće, odluka da se posle osam godina vratim i ponovo zaigram u Hamburgu je bila veoma dobra, ali i pravi izazov. Veoma sam srećan što sam došao i što sam osvojio turnir, ali prevashodno želim da se zahvalim navijačima na podršci, bez vas ne bi bilo isto“, rekao je Španac.