Nadal preko Monfisa osvojio Dohu

dohaRafael Nadal osvojio je titulu na turniru u Dohi pobedivši u finalu Francuza Gaela Monfisa sa 6-1, 6-7 (5-7), 6-2. Monfis je počeo veoma loše meč, pa ne čudi što je Nadal prvi deo igre dobio za samo 24 minuta igre uz jedan izgubljen gem. Drugi set je bolje počeo Monfis i brzo je poveo sa 3-0. Nadal tokom drugog set uspeva da nadoknadi brejk viška i teniseri su ušli u tajbrejk. Loša procena Španca prilikom loba donela je prednost Francuzu od 4:2, koju je ovaj uspeo da sačuva i izjednači u setovima. Treći set bolje počinje Nadal, prvi dolazi do brejka, a kada je pri rezultatu 3-1 spasao čak 3 brejk lopte znalo se da će njemu pripasti titula na turniru u Dohi.

Španac je tako osvojio svoju 61. titulu u karijeri i prestigao je Andrea Agasija po br. titula.