Nadal osvojio Madrid nakon predaje Nišikorija

Embedded image permalinkPrvi teniser sveta Rafael Nadal uspeo je da odbrani titulu na Masters turniru u Madridu. On je trijumfovao nakon predaje japanskog tenisera Keija Nišikorija zbog povrede leđe pri rezultatu 2-6 6-4 3-0 u Špančevu korist, .

Japanac je odlično otvorio finalni susret u španskoj prestonici. Iako je Nadal imao jednu brejk loptu na samom početku, Nišikori je nju spasao i već u narednom gemu oduzeo servis Špancu i poveo sa 3-1. Sjajnu igru je preneo i na ostatak seta, napravio novi brejk  i osvojio rezultatom 6-2, iskoristivši svoju treću set loptu.

Na krilima odlično odigrane uvodne deonice Kei je napravio novi brejk na startu drugog seta i spasivši nekoliko brejk lopti u narednom gemu poveo sa 2-0. Sve je teklo kako treba po Japanca sve do šestog gema, kada je vodio sa 4-2. Tada je počeo da oseća bol u leđima i pozvao fizioterapeuta u pauzi između gemova. Nadal je iskoristio povredu protivnika i vezavši 4 gema, uz dva brejka, došao do durog seta.

U trećem setu Nišikori je u prva tri gema uzeo svega jedan poen, te je sa bolnom grimasom na licu odlučio da preda meč usred bolova u svojim leđima.

Špancu je ovo treća titula u glavnom gradu svoje domovine otkako se on održava na šljaci, a 27. Masters turnir u karijeri. Takođe, ovom pobedom održao je prednost nad drugim teniserom sveta Novakom Đokovićem.