Nadal Dimitrovu dao samo četiri gema

The Internazionali BNL d'Italia 2014 - Day SixSvetski reket broj jedan, Rafael Nadal imaće priliku da se bori za osmi trofej na ATP turniru u Rimu. On je večeras u drugom polufinalu posle 82 minuta igre savladao Bugarina Grigora Dimitrova rezultatom 6-2, 6-2.

Iako se Nadal mučio od početka turnira, sve mečeve do ovoga dobijao je posle tri tesna seta i borbe preko dva i po sata, večerašnje polufinale odigrao je maestralno. Samo četiri gema prepustio je Dimitrovu napravivši po dva brejka u oba seta.

Treba reći da Bugarin nije igrao loše, imao je više vinera (12-10), ali i mnogo više grešaka (32-15). Takođe, Dimitrov nije iskoristio čak tri brejk šanse što je dodatno kod njega izazvalo nervozu. Grigoru je ovo bilo prvo Masters polufinale i peti uzastopni poraz od Nadala.