Nadal bolji od borbenog Lajovića

Dušan Lajović nije bio miljenik žreba u Njujorku, pa je već u prvom kolu morao na megdan prvom nosiocu i prvom teniseru sveta Rafaelu Nadalu. Ipak, srpski teniser je ”pokazao zube” apsolutnom favoritu, odlično je odigrao prvi set, ali u tom ritmu nije uspeo da nastavi.

Rezultat 7:6, 6:2, 6:2 epilog je borbe vođene dva sata i 20 minuta na stadionu “Artur Eš” u Njujorku.

Lajović je odlično ušao u meč, već u trećem gemu je stekao brejk prednosti i dugo ju je održavao, pa je nešto kasnije i servirao za osvajanje prvog seta. Ali, Nadal uspeva da na Lajovićev servis izjednači na 5:5, potom uvede set u taj-brejk, a onda sa 8:6 u tom delu igre konačno stigne do osvajanja prvog seta.

Psihološki pad bio je evidentan kod Dušana.

Sve što se kasnije dešavalo svodilo se na rutinsko odrađivanje posla od strane Nadala i tek na momente obećavajuće igre Srbina, kome je ono najbolje što je pripremio za duel ostalo u prvom setu.

Naredni protivnik Nadalu biće pobednik meča Taro Danijel (Japan) i Tomi Pol (SAD). Taj meč, kao i svi ostali koji nisu igrani na centralnom stadionu su odloženi zbog kiše, pa nas u sredu očekuje “gust” raspored.