Moglo je i brže

Ali i sporije, jer je Janko imao protiv sebe 5-2, vođstvo protivnika u prvom setu, zatim je propustio da brže završi treći set, ali je na kraju pokazao klasu, 7-6(4) 6-1 7-5.

Šardi je u prvom setu pravio dosta problema Janku, baš kao Kveri u prethodnom meču.Janko se ipak na vreeme sabrao, shvatio da nepredvidivi protivnik pogađa više od uobičajenog, pa je stabilizovao igru, iskorsitio priliku da se vrati u set i sigurno realizovao taj brejk.

Posle osvojenog drugog seta i brejka u trećem, izgledalo je da je Jankova dominacija dovoljna za laganu pobedu. Da tako ne bude pobrinuo se Janko sa ri duple greške u trenutku kada je servirao za peti gem i vodio sa 40-15. Sve je došlo na svoje par gemiova kasnije, pa Janko nije dozvolio komplikacije i iskoristio je svoju prvu meč loptu.

Janku neće biti lako ni u sledećem kolu, jer ga opet čeka domaći teniser. Janko je svakako favoriti i protiv Benetoa, ali je potreba koncetracija, bar kao u završnicama setova u meču protiv Šardija.