Mlade teniserke koje su najviše napredovale u 2012

Svake sezone dolaze mlade teniserke koje su željne uspeha, koje žele da imaju karijere kao Serena, Graf, Seleš, Navratilova… Mi vam predstavljamo listu teniserki koje su najviše napredovale ove sezone, a Vi u komentarima napišite ko je vaš favorit.

Laura Robson

Rođena je 21. januara 1994 u Londonu. Igra levom rukom, dvoručni bekhend. Pažnju na sebe privukla je 2008 osvajanjem juniorskog Vimbldona sa samo 14 godina. Britanci su u nju polagali velike nade, međutim rezultati su izostajali sve do ove godine kada je u paru sa Endijem Marejem osvojila srebrnu medalju na OI u Londonu u miksu. Tu se nije zaustavila, već na sledećem većem turniru, US-openu poslala je u penziju Kim Klajsters u 2. kolu sa 2:0. Uspela je zatim da pobedi šampionku RG iz 2011, Na Li, ba di je u osmini finala zaustavila Samanta Stosur. Prvo WTA finale odigrala je nakon US-opena u Gvanžou, ali je sa tesnih 2:1 izgubila od Hsieh. Trenutno se nalazi na 53 mestu WTA liste što je njen najbolji plasman u karijeri.

Heder Votson

Mlada Britanka rođena je 19. maja 1992 u Engleskoj. Igra desnom rukom, dvoručni bekhend. Onako sićušna, bila je u senci Lore Robson, međutim ove godine je ekplodirala. Osvojila je 3 WTA titule, od toga jednu u singlu, a dve u dublu. Slabi rezultati početkom godine uticali su da ispadne iz 100 najboljih na svetu, sve do RG kada je iz kvalifikacija uspela da dođe do 2 kola i tu ju je zaustavila Julija Gerges. Na Vimbldonu pravi najveći uspeh na GS, stigavši do 3. kola. I onda dolazi njen turnir, WTA Osaka, kao 71 teniserka sveta uspela je da dođe do svog prvenca na WTA turu pobedivši u finalu Kai Čen posle tročasovne borbe sa 2:1 u setovima. Sada se nalazi na 49 mestu WTA listi i sugurno će u budućnsti još napredovati.

Kiki Bertens

21- godišnja Kiki Bertens rođena je 10. decembra u Holandiji. U karijeri je osvojila čak 9 ITF turnira u dublu i 8 ITF turnira u singlu. Najbolji rezultat ostvarila je na turniu u Fesu, kada je kao 149 teniserka sveta iz kvalifikacija došla do finala i savladala u njemu Lauru Pous-Tio sa 7:5, 6:0. Tada je cela teniska elita bila u čudu šta je ova mlada teniserka uradila. Ona se tu nije zaustavila, uzela je još 2 ITF titule i sa puno samopouzdanja čeka sledeću sezonu. Trenutno je 63 teniserka sveta.

Timea Baboš

Mađarska teniserka, rođena 10. maja 1993. Pofesionalac je od 2011 i igra desnom rikom. Kao juniorka osvojila je srebrnu medalju na OI mladih u Singapuru 2010 izgubivši u finalu od Darije Gavrilove. U karijeri je osvojila 9 ITF titula u singlu i dublu. Na početku godine pravila je fenomenalne rezultate, osvojila je WTA titulu na turniru u Montereju . Do finala padale su Kirstea, Althajner, Erani i Knadatu u finalu. Stigla je do 4. kola Montreala, Sinsinatija, Nju Hejvena, a uz pomenute rezultate u singlu treba spomenuti i da je u paru sa Su Vei-Hsieh osvojila WTA Birmingem pobedivši u finalu prve nosioce Huber i Rejmond. Nastupala je i za Mađarsku na OI i u singlu i u dublu. Najbolji plasman karijere je 63 mesto.

Anika Bek

18- godišnja Nemica rođena je 16. febuara u Bonu (Nemačka). Ove sezone osvojila je čak 6 ITF titula u singlu i 7 ITF titula  u dublu. Igrala je i četvrtfinale Luksemburga, ali je ispala od Hradecke. Prošlu godinu završila je na 243 mestu, a sada je 78 teniserka sveta.

Solun Stepens

Rođena je na Floridi 20. marta 1993 godine. Igra desnom rukom, dvoručni bekhend. Mnogi kažu nova Venus Vilijams i po igri i po boji kože. Na turniru u Majamiju došla je iz kvalifikacija u 3. kolo izgubivši u njemu od Marije Šarapove. Na RG stigla je do 4. kola i izgubila od Samante Stosur posle velike borbe. Igrala je i polufinale Strazbura, Vašingtona, 3. kolo Vimbldona i US-opena. Iako nije uzela WTA titulu napravila je veliki pomak u odnosu na prošlu sezonu, jer je sa 97 mesta došla do 38 pozicije  na WTA lisi. U karijeri je osvajala po jednu ITF titulu u singlu i dublu.

Pored navedenih teniserki u budućnosi treba obratiti pažnju i na: Koko Vandvege, Misaki Doi, Lauren Dejvis, Čan Kai-Čen, Kamiliju Đorđi, Lauru Arubareno -Većino, Kristinu Mladenović, Bojanu Jovanovski, Simonu Halep…

Istorija: Najbolja mlada teniserka