Miljan Zekić

Miljan Zekić
pasa Datum rođenja: 12.07.1988
Mesto rođenja:  
Mesto boravka:  
Visina:  
Težina:  
Igra: Desnom rukom (dv.bek.)
Najbolji plasman-singl: 188 (11.07.2016)
Najbolji plasman-dubl: 269 (08.07.2013.)
Najbolji plasman-juniorski: 300 (14/08/2006)
ATP CH-finala/titule-singl: 1/2
ATP CH-finala/titule-dubl: 0/1
ITF titule/finala: 17/27
ITF titule/finala-dubl: 19/38
Trener:  
Oprema:  Diadora 
Reket:  Head 
Omiljena podloga:  šljaka 
Društvene mreže:  

……………………..

Rang na kraju sezone Singl Dubl
2014 385 620
2013 436 403
2012 435 348
2011 308 680
2010 507 312
2009 830 563
2008 722 612
2007 846 735
2006 1045 1467

Pojedinačno: CH 2 (1-1); ITF: 27 (17-10)
Kat Datum Turnir Podloga Protivnik Rezultat
10k 16–08–2010 Serbia Sombor Šljaka Serbia Ivan Bjelica 3–6, 2–6
15k 25–10–2010 Egypt Cairo-2 Šljaka Serbia Dušan Lajović 6–1, 3–6, 6–4
10k 21–03–2011 Turkey Antalya-10 Šljaka Sweden Patrik Brydolf 6–4, 6–3
10k 09–05–2011 Bosnia and Herzegovina Sarajevo Šljaka Bosnia and Herzegovina Tomislav Brkic 7–6(1), 6–2
15k 20–06–2011 France Tulon Šljaka France Gianni Mina 6–7(4), 4–6
15+H 04–07–2011 France Bourg–En–Bresse Šljaka Belgium Alexandre Folie 6–3, 6–4
10k 02–07–2012 Turkey Izmir-3 Šljaka Spain Sergio Gutierrez-Ferrol 1–6, 4–6
10k 09–07–2012 Turkey Izmir-4 Šljaka France Romain Arneodo 7–5, 6–1
10k 13–08–2012 Serbia Novi Sad-2 Šljaka Spain Carlos Gomez-Herrera 2–6, 2–6
10k 17–09–2012 Serbia Niš Šljaka Bulgaria Tihomir Grozdanov 5–7, 6–1, 6–1
10k 13–05–2013 Bulgaria Plovdiv Šljaka Bosnia and Herzegovina Damir Dzumhur 3–6, 3–6
10k 10–06–2013 Serbia Beograd Šljaka Serbia Danilo Petrović 7–6(3), 6–2
10k 17–06–2013 Serbia Beograd-2 Šljaka Serbia Danilo Petrović 6–1, 7–5
10k 16–06–2014 Serbia Beograd-2 Šljaka Germany Yannick Maden 7–5, 6–3
10k 28–07–2014 Serbia Sombor Šljaka Serbia Marko Tepavac 3–6, 6–7(5)
10k 25–08–2014 Serbia Zlatibor Šljaka Serbia Danilo Petrović 6–4, 6–2
10k 09–02–2015 Sri Lanka Colombo-2 Šljaka Portugal Rui Machado 2–6, 1–6
10k 16–02–2015 Sri Lanka Colombo-3 Šljaka Portugal Rui Machado 0–6, 3–6
10k 11–05–2015 Croatia Bol-2 Šljaka Belgium Yannick Mertens 6–7(4), 7–6(4), 6–4
10k 22–06–2015 Serbia Šabac Šljaka Czech Republic Robin Stanek 2–6, 6–4, 6–1
10k 18–01–2016 Tunisia Hammamet-2 Šljaka Portugal Pedro Sousa 6–3, 6–3
10k 15–02–2016 China Anning Šljaka Spain Enrique Lopez-Perez 6–4, 6–4
10k 22–02–2016 China Anning-2 Šljaka Spain Enrique Lopez-Perez 3–6, 3–6
CH75k 04–07–2016 Italy Todi Šljaka Italy Stefano Napolitano 6–7(6), 6–4, 6–3
CH75k 12–09–2016 Bosnia and Herzegovina Banja Luka Šljaka Czech Republic Adam Pavlasek 6–3, 1–6, 4–6
15k 27–02–2017 Tunisia Hammamet-8 Šljaka Bosnia and Herzegovina Tomislav Brkić 6–7(7), 6–3, 6–4
15k 11–12–2017 Tunisia Hammamet-39 Šljaka Portugal Goncalo Oliveira 4–1, r.
15k 18–12–2017 Tunisia Hammamet-40 Šljaka Tunisia Aziz Dougaz 6–3, 6–2
15k 12–02–2018 Spain Murcia Šljaka Spain Daniel Gimeno-Traver 6–4, 3–6, 6–3

 

Parovi: CH 1 (0-1); ITF: 38 (19-19)
Kat Datum Turnir Partner Podloga Protivnici Rezultat
10k 02–04–2007 Turkey Antalya Spain Guillermo Olaso Šljaka Romania Artemon Apostu-Efremov
Romania Alexandru-Raul Lazar
6–7(3), 3–6
10k 28–05–2007 Bulgaria Sofia-2 Serbia David Savić Šljaka Bulgaria Ilia Kushev
Bulgaria Vasil Mladenov
6–4, 6–3
10k 20–08–2007 Serbia Subotica Serbia Ivan Bjelica Šljaka Republic of Macedonia Ivan Lazar Magdincev
Goran Tošić
6–3, 1–6, 1–6
15H 01–10–2007 Bosnia and Herzegovina Medjugorje Serbia Ivan Bjelica Šljaka Serbia David Savić
Slovenia Tomislav Ternar
6–2, ret.
15k 10–03–2008 Italy Caltanissetta Serbia Nikola Ćirić Šljaka Argentina Juan-Martin Aranguren
Argentina Francisco Spina
W/O
10k 12–05–2008 Bulgaria Rousse Belgium Yannick Mertens Šljaka Romania Bogdan Leonte
Russia Mikhail Vasiliev
6–7(5), 3–6
10k 19–05–2008 Bulgaria Pleven Belgium Yannick Mertens Šljaka Republic of Macedonia Ilija Martinoski
Republic of Macedonia Predrag Rusevski
6–4, 3–6, 10–1
10k 23–06–2008 Serbia Beograd-2 Serbia David Savić Šljaka Serbia Nikola Ćaćić
Serbia Dušan Lajović
6–7(6), 6–3, 8–10
10k 08–09–2008 Bulgaria Stara Zagora Serbia Ivan Bjelica Šljaka Bulgaria Boris Nicola Bakalov
Bulgaria Vasil Mladenov
3–6, 4–6
15H 22–09–2008 Bosnia and Herzegovina Mostar Serbia Ivan Bjelica Šljaka Croatia Ivan Cerovic
Latvia Deniss Pavlovs
6–7(3), 2–6
10k 09–02–2009 Egypt Cairo-2 Serbia David Savić Šljaka Egypt Karim Maamoun
Egypt Sherif Sabry
4–6, 6–1, 7–10
10k 03–08–2009 Serbia Novi Sad Serbia Ivan Bjelica Šljaka Serbia Vladimir Obradović
Serbia Aleksandar Slović
6–3, 6–4
10k 29–03–2010 Turkey Antalya-5 Serbia Ivan Bjelica Šljaka Spain Ignacio Coll-Riudavets
Spain Gerard Granollers
2–6, 7–5, 7–10
10k 10–05–2010 Bosnia and Herzegovina Sarajevo Serbia Dušan Lajović Šljaka Bosnia and Herzegovina Mirza Basic
Bosnia and Herzegovina Zlatan Kadric
6–3, 6–4
10k 17–05–2010 Bosnia and Herzegovina Brčko Serbia Ivan Bjelica Šljaka Serbia David Savić
Montenegro Goran Tošić
7–6(4), 7–5
10k 31–05–2010 Bosnia and Herzegovina Kiseljak Serbia Arsenije Zlatanović Šljaka Bosnia and Herzegovina Jasmin Ademovic
Bosnia and Herzegovina Sven Lalic
7–6(4), 4–6, 10–8
10k 28–06–2010 Serbia Beograd-3 Serbia Ivan Bjelica Šljaka Hungary Gyorgy Balazs
Serbia David Savić
1–6, 1–6
10k 02–08–2010 Serbia Novi Sad Serbia Nikola Bubnić Šljaka Serbia Boris Čonkić
Serbia Ivan Đurđević
6–4, 2–6, 13–15
10k 16–08–2010 Serbia Sombor Serbia Ivan Bjelica Šljaka Mexico Javier Herrera-Eguiluz
Australia Brendan Moore
6–3, 6–4
10k 23–08–2010 Bulgaria Bourgas Republic of Macedonia Tomislav Jotovski Šljaka Argentina Diego Alvarez
Italy Federico Torresi
4–6, 2–6
15k 18–10–2010 Egypt Cairo Serbia Dušan Lajović Šljaka Russia Alexander Lobkov
Russia Alexander Rumyantsev
7–6(5), 7–6(8)
10k 09–05–2011 Bosnia and Herzegovina Sarajevo Serbia Nikola Ćaćić Šljaka Slovenia Rok Jarc
Slovenia Tom Kocevar-Desman
6–3, 6–4
15H 28–05–2012 Italy Cesena Serbia Nikola Ćirić Šljaka USA Nicholas Monroe
Germany Simon Stadler
6–4, 3–6, 5–10
10k 02–07–2012 Turkey Izmir-3 Germany Dominik Schulz Šljaka Russia Sergei Krotiouk
Russia Mikhail Vasilev
6–1, 6–2
10k 09–07–2012 Turkey Izmir-4 Germany Dominik Schulz Šljaka Italy Nicola Ghedin
Italy Giovanni Zennaro
7–6(4), 6–4
15H 23–07–2012 Italy Fano Italy Matteo Volante Šljaka Italy Stefano Napolitano
Italy Marco Viola
6–3, 7–6(3)
10k 20–08–2012 Serbia Zlatibor Serbia Danilo Petrović Šljaka Serbia Miki Janković
Serbia Peđa Krstin
6–2, 4–6, 10–7
10k 28–01–2013 France Feucherolles Serbia Nikola Ćaćić Tvrda (i) Netherlands Stephan Fransen
Netherlands Wesley Koolhof
7–6(0), 2–6, 11–9
15H 08–04–2013 France Angers Serbia Ivan Bjelica Šljaka Belgium Niels Desein
Germany Tim Puetz
6–3, 6–4
10k 13–05–2013 Bulgaria Plovdiv Bosnia and Herzegovina Damir Dzumhur Šljaka Bulgaria Dinko Halachev
Bulgaria Petar Trendafilov
7–5, 6–7(4), 12–10
C35 01–07–2013 Romania Timisoara Serbia Ilija Vučić Šljaka France Jonathan Eysseric
France Nicolas Renavand
7–6(6), 2–6, 7–10
10k 11–11–2013 Turkey Antalya Georgia Nikoloz Basilashvili Šljaka Germany Tom Schoneberg
Germany Matthias Wunner
0–6, 4–6
10k 27–01–2014 Egypt Sharm el Sheikh Serbia Arsenije Zlatanović Šljaka Brazil Jose Pereira
Italy Stefano Travaglia
6–2, 3–6, 8–10
10k 09–06–2014 Serbia Beograd Serbia Nikola Ćirić Šljaka Germany Dominique Denis Maden
Germany Yannick Maden
4–6, 6–2, 3–10
10k 27–10–2014 Greece Heraklion-10 Serbia Ivan Bjelica Tvrda Greece Alexandros Jakupovic
Russia Markos Kalovelonis
6–3, 7–6(4)
10k 16–02–2015 Sri Lanka Colombo-3 Serbia Arsenije Zlatanović Šljaka USA Andre Dome
New Zealand Ben Mclachlan
7–5, 6–7(4), 12–10
10k 22–06–2015 Serbia Šabac Republic of Macedonia Tomislav Jotovski Šljaka France Florent Diep
France Francois-Arthur Vibert
6–7(4), 6–0, 10–4
10k 18–01–2016 Tunisia Hammamet-2 Republic of Macedonia Tomislav Jotovski Šljaka Sweden Markus Eriksson
Italy Matteo Volante
2–6, 1–6
15k 08–01–2018 Tunisia Hammamet Japan Shunsuke Wakita Šljaka Italy Marco Bortolotti
Italy Julian Ocleppo
0–1, r.