Šarapova treći put trijumfovala u Rimu

Ruska teniserka Marija Šarapova osvojila je WTA turnir u Rimu, pošto je danas u finalu pobedila Karlu Suarez Navaro sa 4-6, 7-5, 6-1. Šarapova je do trećeg pehara u glavnom gradu Italije došla posle preokreta i tačno 157 minuta igre. Ruskinja je prethodno ovaj turnir osvajala 2011. i 2012. godine. Ona je u Rimu došla do 35. titule u karijeri i novih 900 poena, što će joj omogućiti povratak na drugo mesto na WTA listi. Inače, ovo joj je druga titula ove sezone, prva još od januara i pobede u Brizbejnu.

sarapova

Španska teniserka je odlično odigrala prvi set, iskoristila je svoju priliku i stigla do brejka, koji joj je bio dovoljan da prvi set privede kraju sa 6-4 i tako stigne na korak od titule. Drugi set je bio vrlo uzbudljiv i njegov ishod je bio kjlučan za epilog ovog finala. Šarapova je u dva navrata imala brejk prednosti, pri rezultatu 3-1 i 5-3, ali je borbena Suarez Navaro momentalno uzvraćala ribrejkom, da bi Marija u 12. gemu stigla do tri vezane set lopte, iskoristila prvu i poravnala rezultat u setovima, dobivši drugi sa 7-5.

Iako je na turniru izbacila tri top 10 teniserke – Bušar, Kvitovu i Halep, Špankinja u trećem setu nije mogla da parira Šarapovoj. Verovatno je umor uticao na Karlu, pa je Marija sa ubedljivih 6-1 dobila poslednju deonicu. Bez obzira na poraz Suarez Navaro će od ponedeljka biti 8. teniserka sveta, dok se na rejs listi i dalje nalazi na odličnom četvrtom mestu. Ovo joj je bilo deveto finale i ostaje na samo jednoj tituli iz Oeirasa prošle sezone.