Mari savladao Novaka za titulu u Montrealu

Endi Mari je u finalu turnira u Montrealu savladao Novaka Đokovića sa 2-1 (6-4, 4-6, 6-3), i tako naneo prvi poraz našem igraču na mastersima u sezoni.

Britanac je u prvom setu bio bolji rival, a po Novakovom govoru tela se videlo da nešto ne štima na startu meča. Mari je prvi stigao do brejka i poveo sa 4-1, međutim tada je naš as vezao tri gema i došao do izjednačenja. U tim trenucima se činilo da je Đoković preuzeo inicijativu u meču, ali je Endi u finišu seta, u desetom gemu, oduzeo servis rivalu i napravio prvi od dva koraka do osvajanja turnira u Montrealu.novakkMeđutim, Novak drugi set počinje na maestralan način, brejkom. Čuvao je tu prednost do sredine seta, kada je olimpijski šampion uspeo da mu oduzme servis. To, ipak, nije poremetilo Đokovića koji je napravio ribrejk, tako da u finiš seta ponovo ulazi sa prednošću. Ispostavilo se da mu je to bilo dovoljno da stigne do izjednačenja i uvede meč u treći, odlučujući set.

Onako kako je Srbin krenuo u drugom, Britanac je u trećem – brejkom. Pokušavao je Novak tokom celog seta da vrati brejk, u neverovatnom petom gemu je propustio čak šest brejk lopti. Potom je u gemu u kojem je Mari servirao za meč prvi reket sveta propustio još dve prilike da oduzme servis rivalu. Sa druge strane, Britanac je iskoristio petu meč loptu i došao do velike pobede.

Ovo je Endiju prvi trijumf nad Novakom posle više od dve godine, pošto je prethodnu pobedu ostvario u finalu Vimbldona 2013. godine. Takođe, Endi je ovom pobedom prekinuo Đokovićev neverovatan niz od 30 pobeda na turnirima iz masters serije, i sprečio ga osvoji 25. trofej u karijeri na mastersima.

Priliku za tako nešto Đoković će imati u Sinsinatiju, jedinom turniru iz serije 1.000 koji nedostaje u Novakovoj kolekciji trofeja.