Mari bolji od Đokovića u Rimu

Novak Đoković nije uspeo da osvoji 30. Masters i 65. titulu u karijeri. Od srpskog tenisera je bio bolji Britanac Endi Mari. Britanski teniser je slavio u dva seta, rezultatom 6-3, 6-3.

novak-djokovic-andy-murray-rome-masters_3467424

Jedan brejk u prvom setu bio je dovoljan da Britanac stekne prednost i održi je do kraja. Na svoj servis Mari je bio ubedljiv, dok je Đoković u prva dva imao dosta problema. To ga je i koštalo seta iako je kasnije našao ritam na svoj servis.

U drugom setu Đoković je imao šansi na servis rivala, ali jednostavno nije imao dovoljno energije za preokret. Pogotovo nakon iscrpljujućih mečeva tokom nedelje sa Robertom, Belučijem, Nadalom i Nišikorijem.

Bio je ovo 33. međusobni okršaj Srbina i Škota, a Mari je sada smanjio na 23-10. Endi je  uspeo da da pobedi Novaka tek drugi put u poslednjih 14 mečeva i dođe do titule na svoj 29. rođendan. Ovo mu je prva titula ove sezone a gubio je finala Australijan Opena, Majamija i Madrida, upravo od Novaka.

Najbolji svetski teniseri sada će imati nedelju dana odmora pred start Rolan Garosa, na kojem ima priliku da osvoji četvrti uzastopni Gren Slem i kompletira trofeje sa svih turnira ova najprestižnije kategorije.