Majami: Petković i Suarez Navaro u polufiinalu

Poznat je i prvi polufinalni par na turniru u Majamiju. Andrea Petković savladala je Karolinu Pliškovu sa 6-4, 6-2, dok je Karla Suarez Navaro eliminisala Venus Vilijams posle preokreta rezultatom 0-6, 6-1, 7-5. U međusobnim duelima rezultat je 2-2, ove godine je Andrea osvojila Antverpen zahvaljujući tome što joj je Karla predala finale bez borbe.

Miami Open Tennis - Day 4

Andrea je povela odmah na startu sa 2-0, ali je češka teniserka odmah anulirala brejk zaostatka. Andrea je novim brejkom ponovo stekla lepu prednost od 4-1, ali je potom rivalki dozvolila da veže tri gema i poravna na 4-4. Finiš seta je ipak pripao Petkovićevoj , koja je najpre spasila tri brejk lopte u devetom gemu, a potom je uzela taj i naredni gem i prvi set okončala rezultatom 6-4.

Sjajnu seriju je nastavila i u drugom delu, stekla vođstvo od 3-0, da bi u osmom gemu još jednom oduzela servis protivnici i slavila plasman u polufinale. Petkovićeva je dobila drugi set sa 6-2 i plasirala se u drugo polufinale Majamija. Prethodno je igrala 2011. i izgubila ga od Marije Šarapove u tri seta.

karla

Drugo polufinale je bilo dosta uzbudljivije, posebno treći set. Počelo je fantastično za Amerikanku, koja je protutnjala kroz prvi set za samo 27 minuta – upisala je Venus 14 vinera, a rivalka nijedan. Dijametralno suprotnu sliku videli smo u drugom setu – Suarez Navaro je dominirala, počela je da pogađa uglove forhendom, a nivo igre Amerikanke je opao.

U trećem setu Karla je dva puta uspevala da nadoknadi brejk zaostatka, da bi u završnici iskoristila nervozu Vilijamsove i došla do velikog trijumfa.Ovo je najbolji rezultat 26-godišnje Španjolke na ovako velikim turnirima i ukoliko uspe da prođe u finale od ponedeljka će biti nova članica najboljih 10.

U preostalim četvrtfinalima sastaju se: Serena Vilijams – Sabina Lisicki i Simona Halep – Sloun Stivens.