Majami (m): Favoriti sigurni

roger 2014 miamiNovak Đoković nije trebao ni da kroči na teren kako bi izborio mesto u osmini finala. Nemac Florijan Majer predao mu je bez borbe zbog povrede prepone. Srpski teniser će u sledećem kolu igrati protiv Španca Tomija Robreda, koji je porazio Žilijena Benetoa sa 6-3, 6-4.

Rodžer Federer nije imao problema protiv De Bakera. Kvalifikanta iz Holandije eliminirao je rutinski sa 6-3, 6-3 za 63 minute igre. De Baker nije imao nijednu brejk loptu, a na Federerov servis je osvojio samo sedam poena. Njegov sledeći suparnik je deveti nosilac Rišar Gaske. Francuz je sa 6-3, 6-4 svladao Kevina Andersona pritom spasivši svih pet brejk lopti.

U meču u kojemu su oba tenisera imala ispod 50% ubačenog prvog servisa Endi Mari je porazio Felisijana Lopeza 6-4, 6-1. Šestom nosiocu to je deveta pobeda nad Špancem u isto toliko susreta.

“Dobro sam se kretao i riternirao. Nije uvek jednostavno protiv njega jer vam ne daje puno ritma”, kazao je Britanac, čiji je sledeći protivnik Žo-Vilfrid Conga. Francuz je s 4-6, 7-6 (6), 7-5 izbacio nadahnutog Markusa Baghdatisa. Kipranin je u taj-brejku drugog seta prokockao 5-1, a u trećem setu nije realizovao nijednu od pet prilika za oduzimanje servisa.