Li prejaka za Bojanu

boka  Bojana Jovanovski završila je učešće na turniru u Šenženu u četvrtfinalu, porazom od domaće zvezde Na Li.

Na Li je do trijumfa u tom duelu došla sa 6:3, 6:3, posle jednog sata i 35 minuta igre. Kineska teniserka je od početka susreta sa Jovanovski potvrdila ulogu favoritkinje. Na Li je krenula ofanzivno, vrlo brzo došla do brejka i zadržala ga do kraja seta. Još ubedljivija je bila u drugom setu, ali je Bojana uspela da joj pripreti baš kada je servirala za meč pri rezultatu 5:2. Jovanovski je tada uspela da spasi nekoliko meč lopti i dođe do brejka, ali tako samo malo produži meč, pošto je Kineskinja već u sledećem gemu uzvratila istom merom i došla do trijumfa.

U polufinalu, najbolje plasirana kineskinja će igrati protiv  sunarodnice Šuai Peng koja je pobedila Aniku Bek iz Nemačke.