Laslo Đere bez glavnog žreba

Mladi srpski teniser Laslo Đere nakon pobede nad Jirgenom Melcerom na startu kvalifikacija nije uspeo da savlada Francuza Luku Pujea u poslednjem kolu kvalifikacija za glavni žreb turnira u Dubaiju. Iako je naš teniser dobio prvi set u tajbrejku sa 7-3, naredna dva seta pripala su Francuzu sa 6-3, 6-2. Bez obzira na poraz Laslo će od ponedeljka biti blizu 250og mesta na ATP listi.

rsz_laslo-djere

Srpski teniser, iako je veoma brzo došao do 2-0 na startu meča, izgubio je ubrzo prednost. Potom je usledio nešto mirniji period igre, mada je Đere imao i nekoliko brejk lopti da ponovo vrati prednost stečenu na startu meča. Ipak, pri rezultatu 6-5, na servis Pujea, naš teniser je imao tri set lopte koje je Francuz uspeo da spasi. Osvajača prve deonice odlučio je taj-brejk koje je pripao Đereu sa 7-3, iako je francuski teniser imao prednos od 3-1.

Sve je imao u svojim rukama srpski predstavnik, jer je poveo i sa 3-1 u drugom setu, ali je naglo pao. Dozvolio je protivniku da veže pet gemova uz dva brejka i tako poravna rezultat u setovima na 1-1. Na startu odlučujućeg seta teniseri su razmenili po brejk za 1-1, ali je onda mladi Francuz ponovo oduzeo servis Đereu i stekao nedostižnu prednos od 3-1. Pokušavao je Laslo da se vrati u meč, uspeo je da spasi i tri meč lopte, ali mu to nije bilo dovoljno za preokret, pa je nešto iskusniji Francuz prošao dalje.

Na turniru u Dubaiju Laslo Đere igra i u dubl konkurenciji zajedno sa Novakom Đokovićem. Oni su dobili specijalu pozivnicu organizatora i na startu takmičenja igraju sa Bopanom i Nestorom (4. nosioci).