Laslo bez finala Kazablanke.

Niz Lasla Đerea od 10 pobeda (5 za titulu u Senegalu + 5 na ovom turniru), prekinut je u polufinalu čelendžera u Kazablanki od Haviera Martija iz Španije, rezultatom 6-1, 63.
LasloU prvom setu Laslo nije imao šansi, jer ga je protivnik sigurnom igrom dobio rezultatom 6-1, dok je u drugom posle medicinskog tajm-auta za protivnika došao do brejka pri rezultatu 2-2, ali je protivnik odmah uzvratio ribrejkom. Španac je kod 4-3 napravio novi brejk, i bez većih problema dobio svoj servis gem za 6-3 u drugom setu i konačnu pobedu od 2-0.

Marti je bolje koristio svoje šanse, napravio je pet brejkova, a imao je 13 šansi, dok je Đere napravio samo jedan brejk, a imao je 7 brejk prilika.

Laslo i pored poraza može da bude zadovoljan, jer će se sa ovim rezultatom naći prvi put među najboljih 300 tenisera sveta (biće 297.). Ovo mu je drugo učešće u glavnom žrebu čelendžer turnira, a prvo polufinale.

Naredni turnir na kome će Đere učestvovati biće turnir u Egiptu (15k) od 26. januara.