Lajović u glavnom žrebu Indijan Velsa

dusanDušan Lajović je za sat i 15 minuta savladao Rubena Bemelmansa iz Belgije u poslednjem kolu kvalifikacija za Indijan Vels i izborio je glavni žreb ovog Mastersa. Srpski teniser je slavio sa 6-2, 6-4 i tako se prvi put našao u glavnom žrebu Indijan Velsa.

Lajović je bio ubedljiv u prvom setu koji je rešio za 33 minuta rezultatom 6-2. Napravio je dva brejka u trećem i petom gemu, a protivniku nije prepustio nijednu brejk šansu. Drugi set bio je znatno neizvesniji od prvog. U prvom gemu Srbin je propustio čak pet brejk lopti, ali je zato u petom gemu napravio brejk za 3-2. Lajović je sigurno servirao sve do 5-4 kada je Belgijanac prvi put u meču imao brejk loptu. Lajović uspeva da spasi brejk loptu i da u istom gemu iskoristi već prvu meč loptu za konačan trijumf od 2-0.