Lajović u dva seta pobedio Kokinakisa

dusanDušan Lajović prošao je prvo kolo turnira u Istanbulu (Turska, ATP 250, šljaka). U prvom meču eliminisao je Tanasija Kokinakisa, koji je do glavnog žreba stigao preko kvalifikacija, rezultatom 6-4, 7-5, posle sat i 37 minuta igre. U narednom kolu Lajović će igrati sa pobednikom meča Hajder-Mauer – Dodig.

Lajoviću su u prvom setu bila dovoljna dva brejka da povede u setovima. Nastavio je srpski teniser na krilima dobre igre iz prvog dela i poveo sa 3-1. Međutim, 19-godišnji Australijanac je uspeo da vratibrejk u osmom gemu i izjednači na 4-4. Lajović je u narednom poveo na servis protivnika 40-0, ali nije iskoristio nijednu od tri brejk lopte. Narednu šansu nije propustio, te je nakon drugog brejka realizovao prvu meč loptu za pobedu na startu turnira.