Lajović u četvrtfinalu Čengdua

Dušan Lajović napravio je iznenađenje u osmini finala na turniru u Kini, savladavši drugog nosioca u dva seta.

Dušan je pobedio 25. tenisera sveta Alberta Ramosa-Vinjolasa iz Španije rezultatom 6-2 6-3, nakon 1 časa i 8 minuta igre.

U prvom setu Lajović je napravio dva brejka, prvi u šestom a drugi u osmom gemu za osvajanje istog.
U drugom setu je Dušan napravio jedan brejk. Ponovo je  servis špancu oduzeo u šestom gemu ali nije ponovio prvi set, kada je u osmom gemu novim brejkom okončao set, iako je imao dve šanse za brejk. Morao je da odservira za meč i to je učinio uspešno za prolazak u četvrtfinale.

Naredni protivnik biće mu Juiči Sugita iz Japana, 5. nosilac na turniru i trenutno 43. teniser sveta. Japanac je savladao Tijaga Monteira iz Brazila 6-4, 6-1. Ovo će biti prvi susret dvojice tenisera.