Lajović “srušio” i Verdaska

Dušan Lajović uspeo je da napravi iznenađenje i da se plasira u četvrtfinale ATP turnira u Sao Paulu. Srpski teniser je u osmini finala savladao Španca Fernanda Verdaska (ATP 31) rezultatom 2-1, po setovima 6-7 (6), 6-3, 6-4, nakon 134 minuta igre.

Duel je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a jedino zanimljivo u prvom setu jesu brejk lopte u četvrtom gemu za Španca, koje je “Duci” uspeo da neutrališe. Pošto brejkova nije bilo, odluka je pala u “trinaestom gemu”. U taj-brejku teniseri su razmenili po mini-brejk na startu a onda je u četrnaestom poenu Fernando Verdasko uspeo da napravi drugi, dođe do 8-6 i osvoji uvodni set. Naš teniser je pri rezultatu 6-5 imao set loptu koju nije iskoristio.

rsz_dusan_lajovic

Međutim, propuštena šansa da vodi u setovima nije pokolebala Lajovića, već obratno. Srbin je u drugom setu napravio brejk za 3-1, zatim ga i materijalizovao. Španac je pokušavao da uzvrati, nije uspeo, a Lajović je priveo set kraju dobrim servisima i osvojio drugi period sa 6-3.

Treći set bio je nalik prvom, vrlo neizvestan, dobro su servirali obojica, propustili po brejk šansu, a onda kada su svi očekivali taj-brejk, u devetom gemu Dušan Lajović oduzima servis rivalu, dolazi do prednosti od 5-4, a potom svojim servisom potvrđuje stečeno za konačnih 6-4 i plasman u četvrtfinale.

U borbi za polufinale srpski teniser igraće sa kvalifikantom iz Italije, Lukom Vanijem (ATP 149). Ovo će im biti četvrti međusobni duel, a prethodno su igrali prošle nedelje na turniru u Kitu kada je Lajović pobedio sa 7-6(3), 6-4. U međusobnim duelima Dušan vodi sa 2-1.