Lajović šokirao Delbonisa i prošao dalje

dusan lajovicSrpski reket broj dva nastavio je sa sjajnim partijama na Gren slemovima. Posle odličnog izdanja na Australijan openu, Dušan Lajović zabeležio je i prvu pobedu na Rolan Garosu. On je u meču 1. kola savladao neugodnog Federika Delbonisa sa laganih 3-0, po setovima 6-3, 6-2, 6-3 za 113 minuta igre.

Prvi set odlučio je samo jedan brejk i to u šestom gemu u koristi Lajovića. Argentinac je imao priliku da napravi rani brejk, još u drugom gemu, ali to nije iskoristio. Posle sjajnog izdanja u prvom setu koji je trajao 34 minuta, Dušan je nastavio i u drugom setu. Delbonis, trenutno 34. na svetu, pravio je veliki broj grešaka u nastavku, što je naš Lajović uspeo da iskoristi i da napravi dva brejka – dovoljna za osvajanje drugog seta i vođstvo od 2-0. Treći set bio je ujedno i najduži – 40 minuta. Naš as bio je siguran u svojim servis gemovima, a u završnici seta napravio je dva brejka i došao do velike pobede i plasmana u 2. kolo.

Dušan će imati veliku priliku da se plasira u 3. kolo, pošto u sledećoj rundi igra sa Estoncem Jirgenom Copom koji je van 300 najboljih na ATP listi.