Lajović slavio na startu Buenos Airesa

Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo ATP turnira kategorije 250 u glavnom gradu Argentine.

Dušan je na startu turnira savladao domaćeg tenisera Fakunda Bagnisa, koji je kroz kvalifikacije izborio plasman u glavni žreb.

Lajović je slavio u dva seta, rezultatom 7-6, 6-1 posle 1 časa i 26 minuta igre.

U prvom setu viđen je po jedan brejk na obe strane. Prvo je Bagnis prvi napravio prednost i poveo 3-0 da bi Dušan odmah izjednačio i do kraja seta nije brejka, pa je odluka pala u taj-brejku. Ponovo je Argentinac bolje počeo, imao je vođstvo od 3-1 ali je potom od narednih sedam poena izgubio šest i tako je naš teniser zasluženo došao do vođstva.

U drugom setu nije bilo neizvesnosti kao u prvom. Lajović je napravio dva brejka, prvi u drugom gemu a drugi u šestom za vođstvo od 5-1 i potom je sigurno odservirao i iskoristio prvu meč loptu za prolazak u naredno kolo.

Naredni protivnik biće poznat tek kada se odigra meč između 7. nosioca Pabla Kuevasa iz Urugvaja i Gaela Monfisa iz Francuske.