Lajović predao meč u Umagu

170511_172533_39lajovic_perenyiSrpski teniser Dušan Lajović završio je učešće u osmini finala ATP turnira u hrvatskom letovalištu Umagu. On je predao meč Austrijancu Dominiku Timu u drugom setu pri vođstvu protivnika sa 6-1, 3-1, posle nesto više od sat igre.

Meč je počeo sigurnim servisima, a onda je u trećem gemu naš igrač imao puno prilika da oduzme servis rivalu. Dušan tada dolazi do čak pet brejk šansi u izuzetno dugom gemu, a kada to nije uspeo Austrijanac preuzima kontrolu. Već u sledećem gemu Tim koristi četvrtu brejk šansu za 3-1, a potom uspeva da veže još tri gema za ubedljivih 6-1 u prvom delu meča.

Drugi set krenuo je koliko-toliko sigurnim servisima, ali je treći gem bio koban po našeg tenisera. Dominik Tim tada oduzima servis Lajoviću, zatim materijalizuje stečeno za 3-1, a onda Dušan predaje meč.