Lajović posle tri seta poražen od Kližana

Dušan Lajović nije uspeo da napravi iznenađenje na startu turnira u Rio de Žaneiru pošto je izgubio od osmog nosioca Martina Kližana. Slovak je pobedio sa 6-4, 0-6, 6-4 posle 129 minuta tenisa. Zahvaljujući pobedi Kližan je sada izjednačio skor sa Lajovićem na 1-1. Našeg tenisera očekuje pad na listi za nekih pet pozicija.

dusan-lajovic

Slovački teniser je na startu  meča bio mnogo bolji i sa dva brejka je stekao visoku prednost od 5-2. Lajović je uzvratio, anulirao jedan brejk zaostatka i prišao na 5-4, ali je Kližan ipak uspeo da privede set kraju. Srpski teniser je prosto protutnjao kroz drugi set i sjajnom igrom vrlo brzo stigao do izjednačenja ubedljivim rezultatom od 6-0 za smao 26 minuta. Duci je tri puta oduzimao servis rivalu i sa dosta samopouzdanja je ušao u odlučujući set.

Na startu trećeg seta videli smo razmenu brejkova na obe strane, Lajović je u petom gemu uspeo da spase tri vezane brejk lopte, ali je u sedmom poklekao, što je na kraju bilo presudno. Slovak je do kraja susreta sačuvao stečenu prednost i osvojio treći set sa 6-4. Poslednja deonica trajala je čak 61 minut, i uz mnogo brejk prilika i raznovrsne igre pobedu je na kraju odneo Kližan.

Dušan Lajović je sa ovim turnirom završio južnoameričku turneju na šljaci sa skorom od 4 pobede i 3 poraza. Igrao je četvrtfinale na turniru u Kitu i Sao Paulu, uz poraz na startu Rija. Njegov naredni turnir biće Akapulko (Meksiko, beton) sledeće nedelje, što će biti uvertira za Indijan Vels i Majami.