Lajović kroz pet setova do prve pobede na Vimbldonu

Dušan Lajović ove sezona igra sjajno na Gren slemovma. Posle odličnih rezultata na Australijan openu (2. kolo), Rolan Garosu (4. kolo), naš teniser je ostvario i svoju prvu pobedu na Vimbldonu. On je danas u meču 1. kola savladao 28. nosioca Giljerma Garsiju-Lopeza sa 3-2 po setovima.

U prvom setu igrači su bili sigurni na svoj servis, pa je prvi deo igre rešen u taj-brejku. U odlučujućem gemu, srpski teniser je imao prednost od 3-1, pa je Garsija Lopez preokrenuo i stigao do vođstva od 5-4, da bi Lajović sa tri vezana poena ipak uspeo da prvi set reši u svoju korist sa 7-5.

dusanOsvajanjem prvog seta, Lajović je značajno dobio na samopouzdanju, pa je u drugom  delovao znatno sigurnije od rivala. Brejkovima u trećem i petom gemu, srpski teniser je duplirao vođstvo u setovima rezultatom 6-2.

Iskusni Španac se nije predavao i u trećem setu kreće na sve ili ništa. Egal je bio sve do šestog gema, kada Garsija Lopez oduzima servis Lajoviću i u nastavku bez većih problema privodi set kraju sa 6-3.

Identična slika viđena je i u četvrtom setu, ovaj put je Španac izvršio pritisak na servis srpskog igrača u sedmom gemu, što mu se isplatilo, da bi u devetom gemu duplim brejkom stigao do izjednačenja sa 6-3.

Uprkos činjenici da mu je rival istopio prednost koju je stekao, Lajović se nije predavao, odigrao je hrabro i iskoristio priliku koja mu se ukazala. U petom gemu stigao je do dve brejk prilike, prvu nije iskoristio, ali drugu jeste, nakon duple servis greške Španca. Do kraja meča, Dušan još jednim brejkom u devetom gemu stavlja tačku na ovaj meč i sa 6-3 stiže do velikog trijumfa.