Kuznjecova spasašavala meč lopte, Kvitova rutinski

Okončani su svi mečevi četvrtfinala na turniru u Madridu. U samu završnicu plasirale su se Marija Šarapova, Serena Vilijams, Svetlana Kuznjecova i Petra Kvitova. Ranije tokom dana Šarapova je sa 6-1, 3-6, 6-3 nadigrala Karolinu Vožnjacki, dok je Serena Vilijams veoma lako rezultatom 6-1, 6-3 pobedila Karlu Suarez Navaro. Jedno polufinale u Madridu će biti rusko, pošto je Svetlana Kuznjecova u meču dana savladala Luciju Šafaržovu 5-7, 7-6(5), 7-6(3). Poslednja učesnica polufinala je Petra Kvitova nakon pobede nad Irinom Begu od 2-0, po setovima 7-5, 6-3.

rsz_kuya

Meč između Kuznjecove i Šafaržove trajao je 3 sata i 8 minuta. Setovi su bili veoma dugi, obilovali su brejkovima, preokretima, ali lepim i dugim poenima. Iako je u prvom setu Ruskinja gubila sa 0-3, uspela je da dođe do 5-4 i servisa za set, ali je tu popustila. Šafaržova je vezala tri gema, napravivši dva brejka, i sa 7-5 dobila prvi period. Zanimljivo je da u drugom setu nije bilo brejkova pa je odluka pala u taj-brejku. Čehinja je imala 5-2, ali je onda usledila mini serija Kuznjecove koja dobija pet poena i izjednačava u setovima.

Na startu odlučujućeg seta teniserke su razmenile po brejk, da bi do nove prednosti došla levoruka Čehinja. Uspela je servis da sačuva sve do same završnice kada je kod rezultata 5-4 servirala za meč. Šafaržova je imala dve meč lopte. Ruskinja, dvostruka šampionka Rolan Garosa, uspeva da ih spasi, a onda i da dobije taj-brejk sa 7-3 za konačan trijumf. U sutrašnjem polufinalu igraće sa Šarapovom koja vodi sa 8-4 u pobedama. Zanimljivo je da će im ovo biti prvi meč na šljaci.

Kvitova

Petra Kvitova je rutinskom igrom za 93 minuta došla do pobede nad Irinom Begu. Rumunka je prva pripretila napravivši brejk, ali Kvitova odmah uzvraća za 2-2. Potom je usledio nešto mirniji deo igre, da bi u samoj završnici Čehinja novim brejkom prelomila set sa 7-5. U drugom periodu Kvitova na startu pravi brejk i lako dolazi do 3-0. Servis joj je bio dobro oružje pa je lako došla do seta 6-3 i plasmana među najbolje četiri. Protiv Serene Vilijams nema nijednu pobedu, pa će sutra izaći na teren nemajući šta da izgubi.