Krunićeva poražena već u 1. kolu

Kremlin Cup 2014: Tsvetana Pironkova vs Aleksandra KrunicTek što je turnir počeo, a Aleksandra Krunić doživela je neuseph ranom eliminacijom na turniru u Indijan Velsu. Bolja od naše teniserke bila je Monika Nikulesku posle samo 75 minuta igre rezultatom 6-2, 6-1. Srpska teniserka se nalazi u lošoj formi jer joj je ovo treći uzastopni poraz, a od Šendžena zabeležila je samo jednu pobedu i to u Akapulku.

U prvom setu Rumunka je vrlo brzo, uz dva brejka stigla do prednosti od 5-0. Aleksandra je uspela da veže dva gema nakon toga i da anulira jedan brejk zaostatka, ali to je bilo sve, pošto je Nikulesku u narednom gemu novim brejkom stavila tačku na prvi deo igre. U nastavku ista slika na terenu, 68. teniserka sveta je ponovo stekla visoko vođstvo od 5-0, koje je bilo nedostižno za Krunićevu. Srpkinja je do kraja susreta uspela samo da osvoji počasni gem, pa je i drugi set pripao Moniki Nikulesku sa 6-1.

Protivnica Rumunki u 2. kolu biće Serena Vilijams.