Krunićeva poražena u singlu i dublu

Aleksandra Krunić nije uspela da prebrodi drugu prepreku na WTA turnira u Pragu. Srpska teniserka je posle skoro tri sata igre poražena od Belgijanke Janine Vikmajer u tri seta, sa 5-7, 7-6(3), 5-7.
Naša teniserka nije imala uspeha ni u dublu.Ona je u paru sa Petrom Martić iz Hrvatske poražena u meču prvog kola od četvrtih nosilaca, tajvanskog dubla Čuang i Liang, rezultatom 2-0, po setovima 5-7 i 4-6, posle jednog sata i 22 minuta igre.

aleks

Prvi set meča sa Vikmajer je već nagovestio da će to biti maratonski duel sa dosta oscilacija u igri obe teniserke. Nakon uvodna dva gema usledio je niz od četiri brejka. Realizacija brejk lopti za Srpkinju bila je dve od sedam, dok je Belgijanka iskoristila sve tri svoje šanse, a presudna je bila baš ta treća.
Janina je povela prvo 2-1, pa 3-2, ali je Aleksandra vraćala brejk oba puta. Na 4-3 ne koristi brejk loptu, a presudne su bila propuštene dve vezane brejk/set lopte na 5-4. Od tada je izgubila naredna tri gema, i 12 od narednih 13 poena, pa je Janina stigla do vođstva rezultatom 7-5.

U drugom setu Belgijanka je povela 3-1 i ubrzo je vodila i 5-2 uz priliku da servira za meč. Aleksandra tada uzima servis protivnici i osvaja svoj, da bi Vikmajer ipak došla do dve meč lopte na 5-4. Krunićeva i to spašava i odvodi set u taj brejk koji osvaja ubedljivo, sa 7-3.

Odlučujući period su ponovo obeležili veliki preokreti, Vikmajer je vodila sa 2-0, Krunićeva je potom vezala tri gema za 3-2 uz servis, da bi Belgijanka u osmom stigla do novog brejka, 5-3 i servisa za meč. Ali, tu nije bio kraj, Srpkinja je uzvratila i poravnala na 5-5. Ipak, Vikmajer je u samoj završnici vezala dva gema i oduzela servis Krunićevoj i tako stigla do trijumfa i plasmana u četvrtfinale.

U borbi za finale, Belgijanku čeka duel sa Crnogorkom Dankom Kovinić.

Sledeće na repertoaru za Aleksandru jeste turnir u Trnavi, 100k kategorije, gde je prošle godine igrala polufinale, kada je bio kategorije 75k.  Do Rolan Garosa brani još polufinale turnira u Pragu od prošle godine, kada se održavao kasnije i bio deo ITF 100k serije.