Krunić u glavnom žrebu, Dolonc ne

Aleksandra Krunić, LINC 2013Aleksandra Krunić plasirala se u glavni žreb WTA turnira u Pataji.
Nakon što je u prvom kolu kvalifikacija bila bolja od svoje dubl partnerke Eleni Danilidu iz Grčke, u dva seta, 6-4 6-3, u poslednjem kolu kvalifikacija nadigrala je kinesku teniserku  Jingjing Duan, isto u dva seta, rezultatom 6-2 7-5.

Prvi set je dobila  rutinski, iskoristivši obe brejk prilike koje su joj se ukazale. Drugi set je počela lošije, te je protivnica povela 3-0, pa 4-1. Ipak,  ubrzo vraća brejk i izjednačuje na 4-4.  Nakon jedne razmene servis gemova, Aleksandra pravi novi brejk i servisom završava meč.

Turnir u Pataji spada u Internacional kategoriju.

Vesna Dolonc poražena je u drugom kolu kvalifikacija za Premijer turnir u Parizu. Od nje je bila bolja Johana Larson iz Švedske u dva seta 6-4 6-3.

Bojana Jovanovski svoj meč prvog kola glavnog žreba igra protiv nemačke teniserke Andree Petković.