Krunić: Poraz u finalu dubla, finale u singlu!

6736245725_8963a98d88_bAleksandra Krunić, našla se na domak svoje treće titule na turnirma ITF 25k kategorije. Ona je u polufianlu turnira u meksičkom Irapuatou  savladala dubl partnerku Amru Sadiković iz Švajcarske sa 6-4 6-2.

Protivnica Krunić u finalu će biti nekada Top 100 teniserka Olga Savčuk iz Ukrajine, trenutno 208. teniserka na svetu. Aleksandra i Olga se do sada nisu sastajele. Ukrajinka do ovog turnira nije bila u zavidnoj formi, ali je u dosadašnjem toku turnira iznenadila igračice kakve su Majsburger i Ketavong, tako da Aleksandri neće biti lako da osvoji svoju sedmu titulu u singlu u karijeri.

U dublu je buduća protivnica  u finalu singla, bila bolja. Savčuk i Kudrjaceva su posle tri seta, iako su izgubile prvi, bile bolje od Krunić i Sadiković, što je srpskoj predstavnici treći poraz iz pet finala.

U svakom slučaju novi poeni, a osvojila ih je ukupno 34, doneće Aleksandri novi najbolji plasman na WTA listi koja će izaći u ponedeljak 18.3. gde će se naći ispod 160. mesta. U slučaju osvojene titule, to bi najverovatnije bilo 155. mesto.