Krajinović u glavnom žrebu, Troicki izgubio

Srpski teniseri imali su polovičan učinak na turniru Masters serije u Monte Karlu. Filip Krajinović je pobedio u poslednjem kolu kvalifikacija, dok je Viktor Troicki poražen već na startu.

554314_10151475910673125_1243741653_n

Filip se plasirao u glavni žreb pobedom nad Kolumbijcem Santijagom Hiraldom rezultatom 6-4, 7-6. Prvi set tog duela obeležili su brejkovi, bilo ih je ukupno pet a jedan više napravio je srpski teniser. Hiraldo je u prvom gemu drugog seta oduzeo servis Krajinoviću i tu prednost brejka čuvao je sve do desetog gema, kada je 107. teniser sveta napravio brejk i izjednačio na 5-5. Pobednik tog seta, a ujedno i meča rešen je u taj brejku, koji je Krajinović odigrao mnogo bolje od protivnika i dobio sa ubedljivih 7-2. Protivnik Filipa u prvom kolu je Grigor Dimitrov iz Bugarske.

Viktor-Troicki_2724980b

Sa druge strane Viktor je već završio učešće u prvom kolu. Bolji od njega bio je Francuz Žil Simon rezultatom 3-6, 4-6. Meč je trajao 105 minuta,  a Simon je u oba seta bio bolji za jedan brejk i tako stigao do šeste pobede iz isto toliko duela. U drugom kolu 15. nosilac turnira će igrati upravo protiv pobednika duela Krajinović – Dimitrov. Troicki još uvek ostaje na turniru ali u konkurenciji dublova, u paru sa Nemcem Filipom Kolšrajberom igra protiv španskog para Nadal/Verdasko.