Krajinović ispao na startu Memfisa

Filip Krajinović nije uspeo da prođe kvalifikacije za ATP turnir u Memfisu pošto je u poslednjem kolu izgubio od Rajana Harisona sa 2-1. Ipak, pošto je bio postavljen za prvog nosioca u kvalifikacijam imao je sreću da upadne u glavni zreb kao “laki luzer”.

filip-krajinovic

Izraelac Dudi Sela odustao je sa turnira, pa je umesto njega upao Filip. Na startu takmičenja naš teniser imao je za protivnika domaćeg tenisera Stiva Dzonsona (6. nosilac). Amerikanac je pobedio sa 6-3, 6-3 posle samo 56 minuta igre. Njegov protivnik u osmini finala biće Dastin Braun.

Amerikanac vazi za tenisera sa jakim servisom što je potvrdio i u ovom meču. U prvom setu izgubio je samo sedam poena na svoj servis, dok je Krajinović pretrpeo brejk i to u drugom gemu. Džonsonu je taj jedan brejk bio dovoljan za osvajanje seta. Drugi set trajao je 28 minuta, a domaći teniser bio je još ubedljiviji. Izgubio je samo četiri poena na svoj servis, a uz to je napravio dva brejka što je bilo dovoljno za rutinsku pobedu.